Вчені з’ясували, що робить мозок під час сну

Вчені з Кембріджського університету досліджували процеси, що відбуваються в мозку людини під час сну. Наукові працівники краще зрозуміли, як функціонують зв’язки між нейронами, які змушують мозок певним чином форматувати інформацію.

Сон

Ми з’ясували, що вчені здійснили експеримент, в якому стимулювали нейронні зв’язки мишей, які перебували у стані, подібній фазі повільного сну у людей. В результаті вони виявили, що нейронні сигнали, відповідальні за сприйняття актуальної інформації, під час сну зміцнюються.

Але ті нейронні зв’язки, які відповідають за незначні відомості, навпаки, послаблюються. Як наслідок, у сплячої людини з пам’яті зникають спогади про не дуже важливі факти.

За словами керівника наукового проекту Ани Гонсалес Руеда, «хоча мозок володіє екстраординарним об’ємом пам’яті, підтримка зв’язків нейронів і їх активності вимагає багато енергії – навіть без процесу збереження інформації мозок забирає 20% всіх калорій».

Це, пояснив фахівець, змушує мозок діяти якомога ефективніше, і він зберігає тільки те, що дійсно необхідно і актуально.

Дослідники думають, що такий механізм допомагає запобігти перезбудженню нервової системи, що дуже важливо для зберігання мозком інформації протягом якомога більш тривалого терміну.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *