Вчені виявили нову важливу роль апендикса для здоров’я людини

Десятки років апендикс вважався рудиментарним органом, античним нагадуванням людству про втрачену еволюційну мету. Між тим, нове дослідження вчених припускає, що апендикс може бути зовсім не марним, а навіть навпаки – грати дуже важливу роль у функціонуванні імунної системи людини.

Апендикс

Апендикс: в організмі нічого зайвого немає

Згідно дослідженню, опублікованому в науковому журналі Comptes Rendus Palevol, апендикс насправді може служити в якості додаткового резервуара для корисних кишкових бактерій, таким чином, перестраховуючи організм від повної їх втрати в нещасливих випадках діареї. Як результат, ті люди, у яких апендикс відсутній, довше одужують після захворювань кишечника.

У ході дослідження вчені спостерігали за 533 різними видами ссавців, звертаючи увагу, як на наявність, так і відсутність апендикса, і наслідки для організму в обох випадках. Воно представило явну еволюційну історію розвитку органу, і показало, що після появи апендикса в тілі ссавців він так нікуди не подівся. Як вчить теорія еволюції, якщо з плином часу орган залишається в організмі, то це значить, що він служив, так і продовжує служити важливій меті.

Дослідження також виявило, що у тварин з апендиксом також була велика концентрація лімфоїдної тканини в мішку стінок, які з’єднують тонку і товсту кишку. Ця тканина пов’язана з нашою імунною системою і зростанням хороших бактерій. Такі результати тим самим дають підставу припускати справжнє значення апендикса для здоров’я людини.

Поки більшість розглядає бактерії з негативної точки зору, останнім часом вчені підкреслюють важливість таких для роботи шлунково-кишкового тракту. Приміром, згідно сайту Science Learning, корисні бактерії допомагають розщеплювати продукти харчування, стимулювати імунну систему і виробляти життєво важливі вітаміни і гормони.

Незважаючи на те, що нове дослідження в якійсь мірі відкидає звичну марність апендикса, ми досі не знаємо, чому цей орган настільки схильний до запалення під назвою апендицит. Втім, деякі вчені бачать причину апендициту у непрохідності кишечника.

Дивно, наскільки бездоганно продуманий наш організм, і, здавалося б, ще до сьогодні непотрібний орган потроху відновлює свої позиції. А це означає, що не варто применшувати роль якого-небудь органу, адже, зрештою, в нашому організмі всі органи між собою тісно пов’язані. Тим більше, нічого зайвого в ньому немає. Тому обов’язково бережіть своє здоров’я, як зокрема, так і в цілому.

Джерело: HeadInsider

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *