Вчені виявили залежність між прийомом їжі і біологічним годинником

Дослідження вчених, що фінансується медичною дослідницькою Радою (MRC), дозволило виявити взаємозв’язок між біологічним годинником і прийомом їжі. Експерти вважають, що це поліпшене розуміння може привести до нових способів ослаблення хвороби, пов’язаної з нічною роботою або зміною часових поясів. Стаття відповідного змісту опублікована в журналі Cell.

Їсти

За словами фахівців, біологічний годинник людини синхронізуються з навколишнім середовищем в залежності від часу доби і прийому їжі. Цей взаємозв’язок дуже важливий, а порушення, пов’язані з нічною роботою або поїздками зі зміною часових поясів, можуть бути шкідливими для здоров’я. Важливо відзначити, вважається, що прийом їжі в незвичний час є основною причиною порушення роботи циркадного ритму. Проте, раніше не було відомо, як саме годинник тіла реагує на час прийому їжі. Вчені з Лабораторії молекулярної біології MRC (LMB) в Кембриджі і їх колеги з Університету Манчестера змогли визначити у своєму дослідженні, що інсулін служить основним сигналом, який допомагає повідомляти час прийому їжі клітинним годин по всьому тілу і тим самим посилюючи циркадний ритм. Експерименти були проведені на культивованих клітинах, які пізніше були відтворені на мишах, що підтвердило висновки.

“В основі цих клітинних годинників лежить складний набір молекул, взаємодія яких забезпечує точний 24-годинний час. Ми показали, що інсулін, що виділяється під час їжі, може служити сигналом часу для клітин всього організму», – зазначив керівник дослідницької групи Джон О’Ніл.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *