Вчені визначили головну небезпеку постільної білизни

Дані, виявлені дослідниками з Нью-Йоркського Університету, які вирішили вивчити мікрофлору постільної білизни, свідчать: в ній здатні розмножуватися мікроскопічні гриби. В них вчені вбачають головну небезпеку для здоров’я.

постільна білизна

Піт, вироблений людьми під час сну, вбирається у постільну білизну, ковдри та подушки, зволожує їх і тим самим сприяє створенню оптимального середовища для розмноження різних мікроорганізмів. Таким вердиктом американських фахівців завершився проект з вивчення чистоти людських ліжок.

Зокрема, вони підрахували, що пір’яні та синтетичні подушки за роки експлуатації накопичують в собі від 4 до 17 видів грибів. «Серед мікроорганізмів, яких можна зустріти в ліжку людини, зустрічаються не тільки ті гриби, що вже живуть на тілі, але і сторонні, які потрапляють разом з шерстю тварин, пилком і частками грунту та пилу», – зазначили вчені.

Діяльність грибкової мікрофлори, що осіла в постільній білизні, здатна викликати різного роду реакції організму, від невинних до важких – це може бути як чхання, так і серйозні напади астми, подразнення на шкірі, вугрів і екземи. Фахівці виступили з рекомендацією міняти постільну білизну і прати її хоча б раз на тиждень.

Проведені ними дослідження свідчать про те, що за рік людський організм виробляє більше 118 літрів поту. Незважаючи на це, сучасні люди не дуже педантично ставляться до чистоти своєї постільної білизни. Влітку Daily Mail опублікував дані соцопитування на цю тему: виявилося, що тільки 35% людей змінюють свою постільну білизну раз на два тижні, а кожна 10-та людина робить це менше одного разу на місяць. Також соціологи повідомили тоді: багато людей і не підозрюють, що ковдри і подушки треба регулярно прати.

Джерело: MedikForum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *