Володарі глибоких зморшок на лобі вмирають швидше

Глибокі зморшки на лобі можуть бути ознакою слабкого здоров’я, а не тільки старості. Вчені вперше зв’язали зморшки з серцево-судинними показниками.

поява зморшок

На щорічній конференції Європейського товариства кардіології у Мюнхені були представлені результати дослідження, автори якого дійшли висновку про те, що глибокі зморшки на лобі можуть бути ранньою ознакою проблем з серцем. Зокрема, автори дослідження довели, що володарі найбільшої кількості глибоких зморшок на лобі, які не надто типові в їх віці, мають підвищений ризик смерті від хвороб серця. Вчені пов’язують зморшки з атеросклерозом – патологічним процесом затвердіння артерій через скупчення всередині бляшок. Атеросклероз є найважливішим чинником інфарктів та інших проблем з серцем і судинами.

Крім того, зміни в рівні білка колагену, який забезпечує життя таким структурам, як волосся, нігті і шкіра, укупі з окислювальним стресом грають роль як у розвитку атеросклерозу, так і у формуванні глибоких зморшок. Дослідження припускає, що крихітні кровоносні судини на лобі можуть бути більш чутливі до формування бляшок, а це значить, що зморшки слід вважати ознакою судинного старіння.

Дослідники проаналізували групу з 3200 працюючих людей, які в цілому, є здоровими, вік яких становив 32, 42, 52 і 62 роки. У всіх оцінювали кількість і глибину зморшок на лобі. Потім за всіма спостерігали протягом 20 років, і за цей період 233 людини померли з різних причин. Зіставлення смертності та кількості зморшок виявило прямий зв’язок між цими двома показниками, коли питання стосувалося смерті від хвороб серця.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *