Болить живіт? 7 причин «чому», які не варто ігнорувати

У деяких випадках рахунок йде буквально на хвилини.

Біль в животі

З болями в животі час від часу стикаються всі, але в більшості випадків вони проходять самі і без сліду. Однак важливо знати ознаки по‑справжньому серйозних хвороб, які можуть викликати ці болі — і вчасно звернутися до лікаря.

СРК: спазми в нижній частині живота

СРК — це синдром роздратованого кишечника, одне з найпоширеніших розладів шлунково-кишкового тракту. Причини його розвитку поки до кінця не вивчені, проте дослідники вважають, що справа може бути в підвищеній чутливості кишечнику. Болі в животі, які супроводжуються здуттям, підвищеним газоутворенням і змінами в роботі кишечника (запором або діареєю) — все це ознаки СРК. Обов’язково зверніться до лікаря.

Запалення кишечника: біль в животі і спазми, а також ректальне

Запальні захворювання кишечнику (ЗЗК) — загальний термін для позначення станів, які супроводжуються хронічним набряком травного тракту, а саме хвороби Крона і виразкового коліту. Обидва ці захворювання супроводжуються дуже схожими симптомами, що істотно ускладнює діагностику. У будь-якому випадку, якщо болі в животі супроводжуються спазмами і кровотечею, вам потрібно терміново звернутися до лікаря.

Кислотний рефлюкс: печіння і болі в центральній частині живота

З “нешкідливою” печією раз в житті стикався практично кожен з нас. Але от якщо печіння сильніше, ніж зазвичай, і до того ж супроводжується гірким присмаком у роті, можливо, мова йде про кислотному рефлюксі — стан, при якому шлунковий сік проникає в стравохід. Якщо цей стан не лікувати, воно може привести до хронічних порушень роботи травного тракту. Так що варто вчасно звернутися до лікаря!

Жовчні камені: болі в області пупка

Якщо біль у животі сконцентрована в його центральній частині, а також супроводжується тупий біль, що віддає в область плеча, і посилюється після прийому жирної їжі, можливо, ви маєте справу з каменями в жовчному міхурі. У групі підвищеного ризику – жінки старше 40 років, що мають дітей. Справа в тому, що коливання естрогену під час вагітності можуть спровокувати утворення каменів.

Виразка: пекучий біль в животі, який стає легшим після їжі

Інші симптоми виразкової хвороби — здуття живота, втрата апетиту, відрижка, втрата ваги. Але один з головних ознак — тупий біль який проходить після їжі, але потім незмінно повертається. Причиною розвитку цього захворювання можуть бути бактерія Helicobacter pylori, а також постійний стрес і частий прийом нестероїдних протизапальних препаратів, наприклад, аспірину та ібупрофену. Не тягніть зі зверненням до лікаря – це може бути досить серйозно!

Дивертикуліт: раптовий біль в лівій нижній частині живота

Одне з найпоширеніших кишкових захворювань у літніх людей — дивертикуліт, запалення невеликих утворень, що вистилають стінки товстого кишечника. Якщо вчасно не вжити заходів, це може привести до перфорування кишки і перитоніту. Симптоми захворювання — нудота, лихоманка, болі в лівій нижній частині живота, здуття і запори. Обов’язково зверніться до лікаря!

Апендицит: гострий біль в нижній правій частині живота

При апендициті біль посилюється при русі, а також щоразу, коли пацієнт кашляє, чхає або робить глибокий вдих. Важливо пам’ятати, що це захворювання не завжди супроводжується високою температурою — навпаки, іноді вона знижена. Важливо терміново викликати лікаря, щоб запобігти розриву апендикса і розвитку перитоніту.

Джерело: Домашний очаг

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *