Аутоімунний гепатит

Вміст:

 1. Опис
 2. Симптоми
 3. Коли звернутися до лікаря?
 4. Причини
 5. Діагностика
 6. Лікування
 7. Профілактика

Опис

Аутоімунний гепатит – це запальне захворювання печінки, яке виникає, коли імунна система починає атакувати клітини печінки. Точна причина аутоімунного гепатиту до кінця не ясна, але генетичні фактори і фактори зовнішнього середовища, взаємодіючи, приводять до розвитку захворювання.

Нелікований, аутоімунний гепатит може призвести до розвитку цирозу печінки і печінкової недостатності. При своєчасній діагностиці та лікуванні, однак, часто вдається тримати захворювання під контролем, використовуючи ліки, які дозволяють пригнічувати імунну систему.

Пересадка печінки може бути варіантом лікування, коли аутоімунний гепатит не піддається засобам медикаментозної терапії або в далеко зайшли випадках захворювання.

Симптоми

Симптоми аутоімунного гепатиту можуть варіювати від незначних до важких, і можуть раптово виникати. Деякі люди виявляють у себе нечисленні проблеми на ранніх стадіях захворювання або не виявляють їх зовсім, у той час як інші відчувають:

 • Слабкість
 • Дискомфорт в животі
 • Пожовтіння шкірних покривів і склер
 • Збільшення печінки
 • Розширення підшкірних кровоносних судин
 • Шорсткість
 • Біль в суглобах
 • Порушення менструального циклу

Коли звернутися до лікаря

Зверніться до лікаря, якщо ви відчуваєте симптоми, які вас турбують.

Причини

Справжні причини захворювання на даний момент невідомі. Існує припущення, що аутоімунний гепатит може бути спровокований впливом вірусної інфекції на організм. Наприклад при перенесених раніше вірусних гепатитах А, В, С, герпевірусної інфекції, вірусі Епштейна-Барра.

Діагностика аутоімунного гепатиту

В першу чергу проводиться диференціальна діагностика з метою виключення інших патологій печінки. До основних методів діагностики належать: аналіз сімейного анамнезу й анамнезу життя хворого, огляд пацієнта, аналіз крові, біохімія крові, коагулограма, імунологічний аналіз крові, копрограма, УЗД органів черевної порожнини, езофагогастродуоденоскопія, КТ органів черевної порожнини, біопсія, еластографія.

Лікування аутоімунного гепатиту

В ході лікування хворому слід обов’язково дотримуватися дієти, рекомендований стіл № 5. При медикаментозній терапії хворому призначають прийом глюкокортикоїдів, імунодепресантів. У ряді випадків, при неефективності консервативного лікування, може знадобитися хірургічне лікування, хворому виконується трансплантація печінки. Висока ймовірність розвитку ускладнень: цироз печінки, виразковий коліт, цукровий діабет, гемолітична анемія, плеврит, поліартрит, гломерулонефрит, поліміозит, міокардит

Профілактика аутоімунного гепатиту

Первинної профілактики цього захворювання не існує, так як не встановлені справжні причини його виникнення. Вторинна профілактика спрямована на ранню діагностику і виявлення хворих.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *