Атрофія зорового нерва при інтоксикаціях

Вміст:

  1. Опис
  2. Симптоми
  3. Причини
  4. Діагностика
  5. Лікування

Опис

Атрофія зорового нерва – це відмирання його волокон. При цьому порушується передача візуальної інформації з сітківки ока в зоровий центр головного мозку.

При атрофії зорового нерва внаслідок інтоксикації (захворювання, схоже з ретробульбарним невритом) зазвичай уражаються обидва ока.

Симптоми

Спочатку захворювання супроводжується виникненням нечіткості в центрі поля зору, але це стан повільно прогресує і може переходити в повну сліпоту.

При атрофії зорового нерва звужуються поля зору, гострота зору знижується і не піддається корекції за допомогою окулярів, порушується кольоровідчуття, на зоровій картині з’являються чорні плями.

Причини

Схильні до цієї хвороби, в основному, алкоголіки, хоча захворювання може бути викликано і неповноцінним харчуванням. Причиною хвороби можуть бути і токсичні речовини (наприклад, що містяться в тютюновому димі), а також препарати свинцю, метиловий спирт, хінін, екстракт чоловічої папороті і безліч інших.

Діагностика

При офтальмоскопії знаходять лише незначні зміни зорового нерва або не виявляють їх взагалі.

Підтвердити діагноз дозволяють флуоресцентна ангіографія, комп’ютерна томографія.

Лікування

Хворі атрофією зорового нерва повинні уникати куріння, алкоголю та інших токсичних речовин. Якщо причина стану – зловживання спиртним, необхідно дотримуватися добре збалансованої дієти і приймати препарати вітамінів групи B. Якщо причина – отруєння препаратами свинцю, то, щоб видалити свинець з організму, призначають спеціальне лікування.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *