Атеросклеротична ретинопатія

Вміст:

  1. Опис
  2. Симптоми
  3. Причини
  4. Діагностика
  5. Лікування

Опис

Ретинопатія – ураження ретинальних судин сітківки ока, яке викликає порушення кровопостачання сітківки, призводить до її дистрофії, атрофії зорового нерва і сліпоти.

Симптоми

Це ураження судин ніяк не проявляє себе, поки не призведе до значних пошкоджень органу зору, аж до відшарування сітківки ока, крововиливів у сітківку та втрати зору.

Причини

Головною причиною ретинопатії стає порушення обміну речовин в сітківці ока. Атеросклеротична ретинопатія виникає на тлі атеросклерозу. Атеросклеротичні бляшки виникають в стінках дрібних судин, що живлять сітківку, викликаючи потовщення їх стінок і звуження просвіту. Можливе утворення тромбів в судинах сітківки і мікро крововиливи.

Діагностика

Основний метод діагностики – офтальмоскопія з дослідженням очного дна. Офтальмолог оцінює стан судин сітківки і самої сітківки. Він відзначає виникнення дрібних капілярних геморагій і ексудату, диск зорового диска блідий, можливий розвиток його набряку.

Рідше для діагностики атеросклеротичної ретинопатії використовується флюоресцентна ангіографія очного дна (ФАГД). Ця процедура полягає у внутрішньовенному введенні контрастної речовини (флюоресцеїну натрієвої солі) з подальшою високочастотною фотозйомкою судин очного дна. Цей метод дозволяє в цілому оцінити судинне ложе сітківки і кровообіг у ній.

Лікування

Лікування атеросклеротичної ретинопатії консервативне. При цьому зазвичай використовуються такі препарати, як ангіопротектори, дезагреганти, судинорозширювальні і антисклеротичні препарати.

Додатково призначається дієта з низьким вмістом тваринних жирів і холестерину, рухова активність, необхідно зниження ваги, якщо вона надмірна. Якщо є супутня гіпертонічна хвороба – призначаються гіпотензивні препарати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *