Американські медики з’ясували, які види раку загрожують сучасній молоді

Лікарі відзначають сумну тенденцію – все частіше рак діагностують у молодих людей. Причому, багато видів раку, що вражають молодих, пов’язані з ожирінням.

рак шкіри

Хоча ризик онкологічних захворювань і раніше, зростає з віком, але зараз відзначена тенденція «омолодження» раку – діагнози, які раніше мали лише люди старшого віку, все частіше ставлять молоді.

Американські суспільство по боротьбі з раком опублікувало в журналі Lancet Public Health результати свого дослідження про захворюваність на рак. Згідно з даними вчених, частота випадків раку у людей у віці від 25 до 49 років помітно збільшилася. Особливо часто в цій віковій групі діагностують онкологічні захворювання, пов’язані з ожирінням. До речі, поширення ожиріння турбує медиків нітрохи не менше, ніж випадки раку, які почастішали.

Найбільш високий ризик у віковій групі від 25 до 49 років опинився за такими видами онкологічних захворювань: рак товстої кишки, ендометріальний рак, рак жовчного міхура, рак нирки, рак підшлункової залози, множинна мієлома. Як пояснили автори роботи, зайва вага є причиною 60% випадків раку ендометрія, 36% випадків раку жовчного міхура, 33% випадків раку нирки, 17% випадків раку підшлункової залози і 11% випадків множинних мієлом.

Також відзначена висока захворюваність на рак шлунка і лейкозом, які не пов’язані з ожирінням.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *