Алопеція за чоловічим типом

Вміст:

  1. Опис
  2. Симптоми
  3. Коли звернутися до лікаря?
  4. Причини
  5. Діагностика
  6. Лікування

Опис

Алопеція за чоловічим типом або андрогенетична алопеція – є найбільш поширеним типом втрати волосся у чоловіків.

Симптоми

Для андрогенетичної алопеції, характерний початок облисіння від передньої лінії волосся в лобовій зоні, яка поступово переміщається назад (відступає), формуючи залисину у вигляді букви «М». Решта волосся коротшає, стоншується і утворюють U – подібну форму росту на поверхні голови.

Коли звернутися до лікаря

Якщо ви помітили, що облисіння швидко прогресує або розвивається масивна втрата волосся.

Причини

Розвиток алопеції за чоловічим типом обумовлений генетичними факторами і чоловічими статевими гормонами (андрогенами). Зазвичай, починається з дифузної втрати волосся лобової зони і їх витончення по всій поверхні голови. Причиною даного захворювання є генетична і гормональна схильність.

Кожна волосина знаходиться в шкірі в спеціальному волосяному фолікулі. Випадання волосся розвивається при атрофії волосяного фолікула, в результаті чого, волосся стає коротшим і тоншим. В кінцевому рахунку, в такому фолікулі більше не утворюється нового волосся.

Діагностика

Діагностика андрогенетичної алопеції грунтується на оцінці характеру випадіння волосся і форми зони облисіння.

Важливо відзначити, що випадання волосся може бути викликане іншими причинами. Це можна запідозрити, в разі вогнищевого випадіння волосся, обламування волосся або облисіння супроводжується почервонінням, лущенням, болем.

Для установки причини, що викликала випадання волосся, може знадобитися біопсія шкіри.

Аналіз волосся не досить точний для діагностики облисіння викликаного трофічними порушеннями або схожими захворюваннями. Однак цей метод здатний виявити наявність таких речовин, як свинець або миш’як.

Лікування

Лікування не обов’язкове, якщо ви відчуваєте себе комфортно, і вас влаштовує ваш зовнішній вигляд.

Для лікування андрогенетичної алопеції може застосовуватися такий препарат, як:

  • Міноксидил – розчин, застосовуваний місцево для стимуляції волосяних фолікулів. Він уповільнює облисіння і в деяких випадках сприяє росту нового волосся. Однак воно знову починає випадати, як тільки ви перестанете використовувати препарат.

Трансплантація волосся полягає в пересадці волосяних фолікулів із зон з триваючим ростом волосся в зону облисіння. Результати трансплантації, як правило, надійні і довготривалі.

Наукові джерела:

  • Men’s Hair Loss. — Облысение у мужчин.
  • J. B. Hamilton. Effect of castration in adolescent and young adult males upon further changes in the proportions of bare and hairy scalp // The Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism.
  • Sanusi Umar. The transplanted hairline: leg room for improvement // Archives of Dermatology.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *