Алкогольний синдром плода

Вміст:

  1. Опис
  2. Симптоми
  3. Причини
  4. Діагностика
  5. Лікування

Опис

Алкогольний синдром плода – стан, який зустрічається у деяких дітей першого року життя, чиї матері під час вагітності вживали алкоголь.

Вживання алкоголю під час вагітності може викликати вроджені вади розвитку, особливо якщо жінка зловживає спиртним або страждає запоями.

Немає жодних доказів того, що невелика кількість алкоголю безпечна, тому під час вагітності від нього взагалі слід відмовитися.

Вживання великої кількості спиртних напоїв може викликати мимовільний аборт (викидень) або алкогольний синдром плода.

Симптоми

Новонароджені, що мають алкогольний синдром плода, мало важать для даного терміну вагітності і надалі також відстають в зростанні і розвитку; у них маленька голова, що вказує на недостатній внутрішньоутробний розвиток головного мозку.
Маленькі очі, згладжені риси обличчя, вроджені вади серця та аномалії суглобів – ось лише деякі з можливих аномалій розвитку. Найбільш небезпечний наслідок алкогольного синдрому плода-порушення розвитку головного мозку, що приводить до затримки розумового розвитку.

Причини

Середня кількість споживання алкоголю в Україні є однією з найвищих у світі. Приблизно 20% вагітних жінок приймають алкоголь в тих чи інших дозах. Однак при менших дозах алкоголю дитина може не розвинути повністю алкогольний синдром плода, але страждати від порушень фетального алкогольного спектру (більш м’який прояв алкогольного синдрому плода).

Діагностика

Обличчя дитини з алкогольним синдромом досить характерне; такі діти мало важать і відстають в рості; можливі різні вади розвитку і каліцтва. Все це дозволяє неонатологу запідозрити алкогольний синдром плода навіть при відсутності матері.

Лікування

Лікування симптоматичне. Плюс таким дітям показана тривала лікарсько-педагогічна корекція, а іноді – і юридична допомога.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *