Академік розповів, чим небезпечна питна вода

На думку вченого, будь-яка, навіть дорога вода небезпечна для організму, якщо вона розлита в пластикові ємності.

Вода

Академік, директор Інституту колоїдної хімії води ім. Думанського НАНУ Владислав Гончарук назвав під час виступу на ObozTV небезпечними для пиття більшість видів бутильованої води незалежно від її ціни.

«Дорога вода – це психологічна пастка. У пластиковій пляшці вся вода погана. Вода настільки агресивна, що розчиняє будь-який пластик. Питну воду в пластиці можна тільки з свердловини донести додому», – сказав Гончарук.

Також учений заявив про те, що очищена сріблом вода сильно міфологізована. Використання систем очищення води на основі срібла (та й будь-яких інших теж), на його думку, – марна трата грошей. Спочатку необхідно проводити хімічний аналіз води і тільки після цього якось її очищати, переконаний академік.

«Іони срібла дуже токсичні. Весь світ пропонує системи очищення води і цими системами забиті полиці наших магазинів. Цього робити не можна, адже скрізь вода різна. Спочатку потрібно поставити діагноз, яке очищення потрібне», – зазначив Владислав Гончарук.

Висловився вчений і про те, що питна вода в габаритних бутлях, яку використовують в офісах та різних установах, – теж є досить сумнівною у своїй якості. За словами експерта, походження такої води викликає масу питань – в кращому випадку її беруть з свердловини, але через два дні така рідина вже токсична для організму людини, упевнений він.

«У багатьох офісах ставлять 20 літрові бутлі і стакани. Це брудна вода. Наприклад, я прийшов з нежиттю, почхав і все, чим я чхаю, воно в тій воді. Я поставив склянку і поки вода йде, воно все йде туди і буде розмножуватися там», – додав Гончарук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *