Автомобільні травми у дітей

Автомобільні травми – основна причина смертності у всіх вікових групах; від них гине 4 з 100 000 дітей першого року життя, 7 з 100 000 дітей у віці від 1 року до 14 років і до 40 – з 100 000 молодих людей у віці 15-24 років.

Дитина, на якій не застебнутий ремінь безпеки, або дитина, яка не перебуває у правильно встановленому дитячому сидінні, може бути єдиною жертвою при раптовому гальмуванні, яке не супроводжується ніякими ушкодженнями автомобіля або травмами інших пасажирів.

Щоб зменшити ймовірність і тяжкість травм при аварії, всі пасажири автомашини зобов’язані використовувати ремені безпеки, а маленькі діти (важать менше 18 кг) повинні знаходитися в правильно встановлених дитячих сидіннях безпеки. Щоб уникнути травми від подушки безпеки, діти повинні сидіти тільки на задніх сидіннях. Дотримання цих обмежень зменшує смертність на 40-50% і кількість серйозних травм – на 45-55%. Закони більшості держав вимагають, щоб дитина була пристебнута ременем безпеки або (маленька дитина) перебувала в сидінні безпеки. Дитина, яку тримає дорослий, навіть пристебнутий ременем безпеки, надзвичайно вразлива при аварії. У разі аварії дорослий не здатний утримати дитину, і навіть при невеликій швидкості руху його викидає з величезною силою. Наприклад, щоб утримати дитину вагою 4,5 кг під час раптового гальмування автомобіля, що рухається зі швидкістю 48 км/год, потрібна сила, необхідна для підйому вантажу вагою 136 кг на 0,3 м від землі. Дорослий, не пристебнутий ременем безпеки, може бути викинутий вперед з силою, що у багато разів перевищує його вагу, і травмувати дитину.

Дитина повинна бути пристебнута в сидінні безпеки, відповідному її віку і вазі. Дитяче сидіння безпеки слід звернути в сторону, протилежну напрямку руху транспортного засобу. Воно може використовуватися для перевезення дітей вагою до 7 кг. Таке звернене назад дитяче сидіння необхідно поміщати тільки на задньому сидінні автомобіля; це особливо важливо, коли в автомобілі є подушки безпеки. Сидіння безпеки для дітей, що важать від 7 до 18 кг, повинні бути звернені вперед, обладнані плечовими ременями і захищати ноги, а також забезпечувати захист для голови. Сидіння безпеки потрібно встановлювати в автомобілі згідно інструкції виробника, в іншому випадку ризик травми для дитини може підвищуватися. Підліток повинен бути пристебнутий ременем безпеки.

У продажу пропонується досить широкий асортимент моделей дитячих сидінь безпеки. Ті з них, які відповідають стандартам безпеки при аваріях, мають відповідне маркування.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *