Абсцес м’язів

Вміст:

  1. Опис
  2. Симптоми
  3. Причини
  4. Діагностика
  5. Лікування

Опис

Абсцеси – порожнини, оточені капсулою, заповнені гноєм і формуються в результаті інфекційно-запального процесу – іноді розташовуються глибоко в м’язах. Вони можуть бути викликані бактеріями, що поширюються від довколишнього вогнища інфекції (наприклад, в кістки), або з кров’ю, з віддаленого органу.

Піоміозит – захворювання, при якому м’яз інфікується гноєтворними бактеріями, що часто супроводжується формуванням абсцесу. Піоміозит більш поширений серед людей, що живуть в тропіках, а також у пацієнтів з порушеною функцією імунної системи. Як правило, уражаються м’язи стегон, сідниць, рук і плечового пояса.

Симптоми

Симптоми включають в себе: спастичний, різкий або ниючий біль, припухлість м’язу, незначне підвищення температури тіла, збільшується дискомфорт, особливо при роботі інфікованим м’язом, обмеження рухливості, виражена м’язова слабкість, можливе утворення рефлекторної контрактури.

Причини

Гнійний міозит і як наслідок абсцес м’язу розвивається внаслідок травми або місцевого інфікування, наприклад, при поширенні запалення з кістки при остеомієліті, при ураженні шкіри, коли в процес втягується м’яз (дерматоміозит), якщо були порушені правила гігієни при медичних маніпуляціях (внутрішньом’язові ін’єкції). Збудниками захворювання є стафілококи, пневмококи, гонококи, стрептококи.
Досить рідкісний випадок – паразитарне ураження м’язу з утворенням абсцесу.

Діагностика

Діагноз встановлюється на основі клінічної картини захворювання (характерна ниючий або різкий біль, що підсилюється при русі, дотику, почервоніння (гіперемію) і набряк шкіри, підвищення температури, інтоксикація), електроміографії та характерні запальні зміни в загальному аналізі крові.

Лікування

При утворенні вираженої порожнини, заповненої гноєм, абсцес розкривають і дренують, тобто створюють можливість для відтоку гною і інших виділень з рани. Хворому показано обмеження фізичної активності, іноді – постільний режим і жарознижуючі препарати.
Крім цього лікування включає в себе антибактеріальні засоби або протипаразитарні препарати (в залежності від збудника захворювання) і протизапальну терапію.

Крім того, обов’язкова симптоматична терапія: судинні препарати для поліпшення кровопостачання і знеболюючі засоби.
В період реабілітації важлива лікувальна гімнастика, правильне харчування хворого з споживанням достатньої кількості легкозасвоюваних білків.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *