Абсцес кисті

Вміст:

  1. Опис
  2. Симптоми
  3. Причини
  4. Діагностика
  5. Лікування

Опис

Абсцес – обмежене гнійне запалення тканин з утворенням порожнини, заповненої гноєм. В даному випадку він локалізується на кисті.
Абсцеси можуть формуватися навколо сухожиль, які проходять по внутрішній поверхні пальців. Це пов’язано з проникаючим пошкодженням однієї зі складок на долонній стороні пальця. Відбувається розмноження мікроорганізмів і формування гною навколо сухожилля, що швидко руйнує тканину. Механізм ковзання сухожилля пошкоджується, так що палець практично не рухається.

Симптоми

Симптоми включають в себе набряк і запалення пальця, хворобливість в області сухожильного піхви і різкий біль при спробі руху пальцем. Збільшуються близькі до абсцесу лімфатичні вузли і підвищується температура тіла, виникає озноб, головний біль. В області абсцесу відзначається почервоніння, хворе місце гаряче на дотик, при пальпації (промацуванні) можна помітити флуктуації, часто виникає припухлість прилеглих лімфатичних вузлів руки. Запалення кістки глибше абсцесу супроводжується посиленням болю.

Причини

Абсцеси кистей рук досить поширені і зазвичай є наслідком травми. Абсцес в м’якій тканині кінчика пальця (панарицій) майже завжди виникає в результаті незначного пошкодження, наприклад попадання скалки або проколювання голкою.

Діагностика

При огляді помітно вимушене напівзігнуте положення пальців, їх опухлість, набряклість, обмеження і хворобливість їх рухів, набряклість кисті.

При міжпальцевий локалізації процесу пальці можуть бути розсунуті, напівзігнуті і набряклі. У процес втягуються лімфатичні шляхи, з’являються симптоми загальної інтоксикації організму. В загальному аналізі крові – зміни, характерні для запалення.

Лікування

Лікування оперативне: розтин, обробка і дренаж ураженої області. Плюс загальна антибактеріальна терапія – бажано з урахуванням чутливості або широкого спектра дії. Використовуються препарати специфічної терапії – стафілококовий анатоксин, специфічний гамма-глобулін. На етапі одужання застосовуються фізіотерапевтичні методи лікування.

При несвоєчасному зверненні до лікаря і пізно виконаної операції або неадекватному дренуванні абсцесу можливий його перехід в хронічну форму і генералізація інфекції (сепсис).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *