9 простих звичок, які подарують нам «зайві» 5 років життя

Наука підтверджує: ті, хто виробить у себе ці звички, точно проживе довше!

Середземноморська дієта

Як продовжити життя і молодість? Вчені знають! Ось хобі та звички, які варто якомога швидше розвинути, щоб гарантовано додати собі п’ять років життя і навіть більше!

Стежити за здоров’ям зубів

Регулярне відвідування стоматолога не тільки збереже ваші зуби і ясна здоровими, але і знизить ризик серцево-судинних захворювань, які все ще займають лідируючі позиції в списку причин передчасної смерті. Справа в тому, що бактерії, що утворюються під час захворювань ясен і зубів, здатні проникати в артерії і накопичуватися на їх стінках у вигляді бляшок, тим самим закупорюючи їх. Якщо ви страждаєте хворобами ясен, ваш ризик померти раніше терміну підвищується на 12% – до такого висновку прийшли автори дослідження, опублікованого нещодавно в журналі Американської асоціації кардіологів. Так що не забувайте чистити зуби, користуйтеся зубною ниткою і обов’язково відвідуйте стоматолога хоча б двічі на рік.

Займатися сексом

Так-так, регулярний та частий (хоча б кілька разів на тиждень) секс здатний продовжити наше життя на кілька років, але тільки в тому випадку, якщо цей секс завершується оргазмом. Окситоцин, який вивільняється під час сексу, допомагає знімати стрес, знижує рівень гормону кортизолу і підтримує здоров’я нашого серця — дуже корисне заняття!

Завести домашню тварину

Власники собак на 33% рідше вмирають від захворювань серця і судин. Наші маленькі пухнасті друзі допомагають нам боротися зі стресом, роблять наше життя більш активної і просто надають їй сенс — так що балуйте своїх вихованців і нехай вони проживати з нами якомога довше!

Перейти на середземноморський раціон

Два роки тому дієтологи прийшли до одностайної думки: якщо і є дієта, яка здатна допомогти нам дожити до 100 років, то це середземноморський раціон. Одне з досліджень показало: у людей, які дотримуються цього типу харчування, довші теломери – захисні ковпачки на кінцях хромосом, які не дозволяють клітинам старіти. Багато овочів, фруктів, риби, горіхів і цільного зерна, а також оливкової олії — ось основа середземноморського раціоні. Спробуйте – раптом це і правда працює?

Пити вино

Антиоксиданти, що містяться в червоному вині, допомагають збільшити тривалість життя, а також допомагають знизити рівень стресу. Зрозуміло, важливо знати міру — не більше одного келиха в день.

Спати

7-9 годин сну, обов’язково вночі, бажано, щоб хоча б година припадала на час до півночі. Повноцінний нічний відпочинок має вирішальне значення для відновлення тіла, а також «перезавантаження» мозку. Пам’ятайте, що кожна година, вкрадена у нашого сну, підвищує ризик передчасної смерті на 12%!

Користуватися захистом від сонця

Рак шкіри вражає більше людей, ніж всі інші форми цього захворювання, разом узяті. Щогодини у світі від цієї хвороби помирає одна людина. Використання сонцезахисного крему і сонцезахисних окулярів — це те, що ми можемо зробити, щоб знизити ризик цього захворювання. Не ризикуйте даремно!

Пити каву

18% – ось наскільки знизиться ризик передчасної смерті, якщо випивати щодня від двох до чотирьох чашок кави. Або ще простіше: дві чашечки кави в день додають до очікуваної тривалості життя 9 хвилин. Вся справа в антиоксидантних властивостях кави, які знижують ризик діабету, раку і хвороб серця. До речі, кава без кофеїну теж працює!

Займатися спортом

Запам’ятайте магічне число: 150 хвилин фізичної активності в тиждень. Ці дві з половиною години здатні знизити ризик ранньої смерті майже на третину. Головне — вправи повинні бути досить інтенсивними, щоб підвищити пульс і потовиділення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *