8 ідеальних продуктів для захисту судин від старіння

Судини старіють разом з організмом, у зв’язку з чим зростає ризик інфаркту та інсульту. Щоб чинити опір цьому процесу, включіть в раціон харчування продукти, що захищають судини від вікових руйнувань.

Цибуля

По мірі старіння знижується еластичність судинних тканин, а на їх стінках стає більше холестеринових бляшок, що ускладнює процес проходження крові і згущує її. На щастя, існують цілком доступні продукти, які допомагають організму не піддавався негативним змінам.

Риба. Сьомга, тунець, палтус, сардина, оселедець і скумбрія – це ідеальні захисники судин від «поганого» холестерину. Потужну протизапальну дію дають поліненасичені жирні кислоти омега-3, що містяться в них. Медики рекомендують вживати рибу двічі на тиждень.

Часник. Цей овоч ефективний у справі зниження рівня холестерину в крові, а також розріджує кров і нормалізує артеріальний тиск. Часник має виражену протизапальну і антисклеротичну дію.

Буряк. Захищає судини від втрати еластичності, знижує в них запалення, надає ефект профілактики гіпертонії.

Гарбуз. Ідеальна для зміцнення стінок судин, запобігання холестеринових скупчень в них. Насіння гарбуза забезпечують організм цинком і L-аргініном, дуже корисних для серця.

Куркума. Містить терпени і фітостероли, які борються із запаленням, знижують холестерин і цукор в крові, підтримують гормональний фон і захищають від старечого недоумства. Куркума робить серце більш витривалим.

Цибуля. Регулярне вживання цибулі дозволяє знизити рівень холестерину, зменшити запальну реакцію на внутрішній оболонці судин, перешкоджає формуванню кров’яних згустків, які загрожують стати тромбами.

Селера. Насичений калієм і магнієм, він зміцнює серцевий м’яз, припухлості та зменшує артеріальний тиск на стінки судин.

Імбир. Завдяки споживанню імбиру кров стає менш в’язкою, а судини – більш міцними. Також імбир допомагає нормалізувати рівень глюкози в крові.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *