8 продуктів, які жінкам в будь-якому віці варто їсти частіше

Почніть прямо сьогодні!

М'ясо

Лікарі попереджають: навіть найкращі вітамінні комплекси і добавки не в змозі забезпечити наш організм всіма необхідними поживними речовинами. Вчені не знають, чому так, але факт залишається фактом: вітаміни, мінерали та поживні речовини, які ми отримуємо у вигляді таблеток і добавок, або не засвоюються повністю, або не працюють так, як «природні». Саме з цієї причини варто прагнути зробити свій раціон максимально корисним і збалансованим — і отримувати все необхідне саме з їжею. Розповідаємо, які продукти особливо корисні для жіночого здоров’я.

Яловичина

Анемія – жіноча хвороба: кожен місяць ми втрачаємо багато крові, крім того, особливості гормональної системи роблять нас більш сприйнятливими до дефіциту заліза. Щоб підтримувати необхідний рівень цієї речовини, їжте яловичину: в ній мало жиру, а заліза — дуже багато. Намагайтеся з’їдати дві-три порції на тиждень, особливо якщо у вас є схильність до анемії або хтось із ваших найближчих родичів хворів на цю хворобу.

Квасоля

Хочете знизити ризик раку молочної залози на 34%? Їжте квасолю, сочевицю або боби хоча б двічі на тиждень. Дослідження, проведене фахівцями Гарварда, підтвердило: регулярне вживання багатої клітковиною квасолі корисно не тільки для здоров’я кишечника, але і для профілактики раку грудей.

Молочні продукти

Дефіцит кальцію – величезна проблема для жінок після 50 років. В цей час кальцій «вимивається» з наших кісток з подвоєною силою, кістки, зуби і склади стають особливо вразливі, а ризик остеопорозу підвищується в кілька разів. Щоб заповнити дефіцит кальцію, їжте молочні продукти, але тільки не знежирені: саме молочний жир допомагає засвоєнню кальцію і захищає наші кістки.

Помідори

Всього одна порція свіжих помідорів покриває половину добової норми вітаміну А, який необхідний для «виробництва» колагену. Ще одна корисна речовина, яким багаті помідори – лікопін. Це антиоксидант, який зміцнює імунну систему, захищає очі від легких пошкоджень і допомагає запобігти раку молочної залози і хвороби серця.

Ягоди

У чорниці, лохині, полуниці, вишні, ожині та інших ягодах багато антиоксидантів, які допомагають в боротьбі зі зморшками, підтримують мозок в тонусі і знижують ризик раку.

Насіння

Лляні, соняшникові, гарбузові — всі вони містять багато клітковини (майже у всіх дорослих вона в дефіциті), багаті ненасиченими жирними кислотами (необхідними для здоров’я судин і захисту від інсульту). У них багато вітамінів і мінералів, які важко отримати з інших джерел. А насіння льону до того багаті лігнанами — природними сполуками, що нагадують за своїми властивостями естроген, які здатні знизити ризик раку молочної залози.

Волоський горіх

Знизити ризик діабету, раку, інсульту, серцево-судинних захворювань, деменції і навіть продовжити життя? На все це здатні звичайні волоські горіхи. Численні дослідження підтверджують: жменя волоських горіхів кожен день – найпростіша інвестиція в здоров’я, яку може дозволити собі кожен з нас.

Зелень

Вітамін К – ще один важливий вітамін, необхідний для здоров’я кісток. Як показали результати декількох досліджень, у жінок, які регулярно їдять продукти з високим вмістом вітаміну К, в результаті ризик переломів знижується на 30%. Шпинат, зелень і навіть броколі — чемпіони за вмістом цього вітаміну, їжте їх частіше!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *