8 повсякденних звичок, через які страждає наше інтимне здоров’я

На жаль, багато жінок і дівчат досі ставляться до свого інтимного здоров’я, як до чогось незручного, чогось, що варто ховати і чого краще соромитися. З цієї причини часто до лікаря звертаються в самих крайніх випадках, а про профілактику захворювань навіть не думають — тому що з дитинства чули про те, що «там» нічого хорошого бути не може. Але пора дати слово своїй вагіні – і дізнатися, які наші звички засмучують її найбільше.

Жінка

Часте і інтенсивне миття

Мило і навіть спеціалізовані гелі варто використовувати як можна рідше: вони можуть порушити дуже чутливу мікрофлору, яка відмінно справляється із захистом від зовнішніх інфекцій і загроз. Гінекологи попереджають: в нормі для очищення піхви досить просто промити її теплою (не холодною і не гарячою) водою, причому струмінь душу не повинен бути надто інтенсивним. І так, краще не користуватися мочалкою, а підмиватися просто рукою.

Носити білизну 24 години на добу

Білизна, яка особливо щільно прилягає, створює вологе і тепле середовище, яке може стати справжнім інкубатором для бактерій і грибків. Варто обов’язково знімати білизну на ніч, а якщо є така можливість-то і ввечері, після повернення додому. До речі, також лікарі рекомендують під час менструації іноді замінювати прокладку на тампон або менструальну чашу і давати своїй вагіні «продихатися».

Не переодягатися після спортзалу

Піт – відмінне живильне середовище для самих різних інфекцій. І тому після будь-якої фізичної активності важливо відразу приймати душ і обов’язково повністю міняти одяг, включаючи білизну. Навіть якщо ви поспішаєте: зрештою, в підсумку доведеться втратити набагато більше часу, ліквідуючи наслідки інфекцій.

Продовження на наступній сторінці: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *