8 заяв з області здорового харчування, яким не потрібно вірити

Кава шкодить серцю, їжа пізно ввечері робить товстим, темний хліб набагато корисніший. Ці та інші заяви з області здорового харчування добре відомі багатьом, – але чи можна їм вірити?

Численні заяви з розряду рекомендацій про здорове харчування не витримують критики, і вірити їм не потрібно. Ось добірка подібних тверджень.

Коричневий цукор кращий за білий. Це не так. Різниця між ними лише в тому, що в одному випадку цукор після рафінування фарбують невеликою кількістю соку, або не очищають його повністю. Обидва продукти рясніють калоріями і однаково сильно пошкоджують зуби.

Любов до солодкого доводить до діабету. Така заява здається виправданою, але перш за все появі діабету сприяє надлишок жиру (особливо на животі) – він виділяє речовини, що провокують посилення запальних процесів в організмі, в зв’язку з чим розвивається дане захворювання. Ожиріння виникає не через солодощі, а внаслідок надмірного споживання калорій.

Кава погано впливає на серце. Не потрібно вірити цій заяві. До теперішнього часу різні дослідження показали, що кава, зерна якої містять багато корисних речовин, прекрасно вписується в систему здорового харчування – вживання напою до 4 чашок в день навіть захищає міокард.

Сухі хлібці менш калорійні, ніж звичайний хліб. Ще одна помилка з області здорового харчування. Хлібці практично не містить води, що робить продукт більш щільним і насиченим калоріями.

Цільнозернові продукти хороші для схуднення. Заява про те, що вони забезпечують тривалу ситість, звучить дуже часто, проте вірити їй не потрібно. Цільне зерно дуже корисне, – але у вигляді малооброблених, невідшліфованих круп. У продуктах воно зазвичай розмолото, піддано тепловій обробці, а тому швидко розпадається в кишечнику, сприяючи швидкому відчуттю голоду.

Темний хліб корисніше. Професійним експертам в області здорового харчування добре відомо: житній хліб, може містити набагато більше цукру (його забарвлення забезпечується саме цим).

Пізня їжа веде до зайвої ваги. Одна з найвідоміших заяв з області здорового харчування, якому не потрібно вірити. Час отримання організмом їжі впливає на появу зайвих кілограмів незрівнянно менше, ніж загальна кількість калорій, з’їдених за добу.

Смаження знищує антибіотики в м’ясі. Федеральний інститут оцінки ризику (Німеччина) констатує: розпад залишків антибіотиків під впливом тепла залежить від їх типу, деякі цілком термостабільні і залишаються в їжі навіть після сковорідки або гриля.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *