7 «тихих» ознак резистентності до інсуліну, яка може привести до діабету

Перевірте ці варіанти ознаки: «толерантність» до інсуліну є у кожного четвертого дорослого!

Солодке

За різними оцінками, до 25% дорослих страждають тією чи іншою формою резистентністю до інсуліну. Саме по собі цей стан не дуже небезпечний, але якщо не вживати заходів, може привести до розвитку предіабету і навіть діабету другого типу – захворювання, яке істотно впливає на якість і тривалість життя. Щоб вчасно помітити небезпеку, важливо контролювати рівень глюкози в крові, а також звертати увагу на інші ознаки резистентності до інсуліну.

Ожиріння в області талії

У жінок зайва вага в першу чергу розподіляється на стегнах і сідницях, «яблучний» тип ожиріння, при якому «запаси» складаються в області талії, швидше характерний для чоловіків. Тим важливіше якомога швидше звернутися до лікаря, якщо у вас з’явився животик. Справа в тому, що жир в області живота, абдомінальний — особливо активний у справі вироблення гормонів, які впливають на толерантність до глюкози і тим самим підвищують ризик діабету. Перевірте рівень глюкози, запишіться до ендокринолога і обов’язково переглянете свій раціон і спосіб життя: дієта з низьким вмістом легких вуглеводів і спорт повинні допомогти.

Прищі і розширені пори

При підвищеній резистентності до інсуліну організм починає активніше виробляти шкірне сало, яке в свою чергу призводить до розширення пір і утворення прищів. Якщо це стало вашою проблемою, не поспішайте до косметолога — можливо, варто спершу записатися до ендокринолога!

Синдром полікістозних яєчників

Строго кажучи, це не симптом, а фактор, серйозно підвищує ймовірність розвитку резистентності до інсуліну. Недавні дослідження підтвердили прямий зв’язок між діагностованим СПКЯ і підвищеним ризиком інсулінорезистентності.

Продовження на наступній сторінці: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *