7 симптомів, які можуть говорити про захворювання на рак

Про симптоми раку розповів один з провідних онкологів Сергій Абашин.

Рак

Головний науковий співробітник відділу клінічної онкології ФГБУ «ФНКЦ ДГОИ імені Рогачова» Сергій Абашин перерахував в інтерв’ю журналу «Профіль» ті симптоми, які можуть говорити про те, що людина захворіла на рак. Онколог виділив сім показових на його погляд ознак.

Так, за словами лікаря, симптомом раку можуть бути будь-які незвичайні кровотечі або виділення у всіх органах і частинах тіла. Також вказувати на розвиток раку в організмі може поява ущільнень в будь-якому місці на тілі.

Третім симптомом вчений назвав будь-яку рану, яка тривало не загоюється. Четвертий симптом – спостережувані протягом тривалого часу порушення в роботі кишечника або сечового міхура, окремо в кожному з цих органів або одночасно в них двох.

Також, зауважив онколог, завжди потрібно звертати увагу на тривалий розлад травлення або труднощі при ковтанні – ці явища теж свідчать про появу пухлин. Хрипота і кашель, що тримаються довгий час, теж є тривожним симптомом раку.

Нарешті, про розвиток раку, за словами лікаря, можуть говорити будь-які помітні зміни в бородавках або родимках.

У той же час слід пам’ятати, що ні один симптом не діагностує рак – встановити точний діагноз можна тільки за результатами аналізів – біопсії, гістології та імуногістохімічного дослідження.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *