7 продуктів, які роблять нас дурнішими – в прямому сенсі слова

Від деяких продуктів мозок втомлюється, більш і працює набагато, набагато гірше, ніж міг би.

Їжа для мозку

Тим, хто хоче підтримувати свій мозок в активному стані, а також піклується про профілактику деменції, важливо не тільки постійно практикувати його, але і правильно годувати. Як не дивно, є досить багато продуктів, регулярне вживання яких робить нас дурнішими — в прямому сенсі цього слова. Перевірте, чи немає їх у вашому раціоні – і якомога швидше викиньте їх!

Рослинні олії

Все ще смажите на соняшниковій або рапсовій олії і впевнені, що це корисніше, ніж на вершковій? “Тоді ми йдемо до вас”! Дослідження, проведене в 2017 році, підтвердило прямий зв’язок між регулярним вживання олії з високим вмістом жирної кислоти омеги-6 (соняшникову і ріпакову олію в списку) і підвищеним ризиком розвитку порушень пам’яті хвороби Альцгеймера. Їжте оливкову олію, а для гарячих страв краще використовуйте тваринні жири.

Тунець

Тунець і риба-меч — чемпіони серед риб за вмістом ртуті. Цей елемент здатний накопичуватися в організмі людини, а його підвищені дози небезпечні для здоров’я мозку. Так, дослідники з Університету Південної Флориди (США) з’ясували, що у людей з високим вмістом ртуті в крові, когнітивні функції мозку нижче на 5%. Погодьтеся, це недозволено багато!

Їжа, приготована у фритюрі

По-перше, при її виготовленні, швидше за все, використовується соняшникова або рапсова олія. А, по-друге, така жирна їжа веде до розвитку запальних процесів в мозку. Хочете залишатися розумними і активними? Готуйте їжу на грилі, запікайте, тушкуйте — але не смажте!

Продовження на наступній сторінці: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *