7 продуктів, які можуть викликати запалення

Запалення, що є хронічною реакцією імунної системи на дратівливий фактор, може викликатися вживанням в їжу певних продуктів.

Запалення

Зараз, в сезон розгулу коронавірусної інфекції, знати про продукти, що провокують активізацію запальних процесів організму, особливо важливо. Запалення незмінно відбивається на стані імунної системи, зменшує її захисний потенціал.

“Одним прийомом їжі або перекусом викликати запалення неможливо. Але коли деякі продукти стають основою раціону, це може привести до окислювального стресу, хронічного запалення, що впливає на різні системи органів. Воно може зберігатися у всіх клітинах і тканинах”, – говорить відома західна дієтологиня Жаклін Лондон з Good Housekeeping Institute.

Щоб запобігти подібне довгострокове запалення, експертка рекомендує скоротити кількість продуктів, які його викликають.

Оброблене м’ясо. Види м’яса, що піддаються промисловому посолу, копченню, іншим видам переробки є одними з найсильніших провокаторів несприятливих процесів. Їх споживання підвищує ризик розвитку декількох видів раку.

Підсолоджені продукти. Утримуючи доданий цукор вони підвищують рівень глюкози в крові. Якщо він залишається високим хронічно, це веде до різкого посилення запалення.

Алкоголь. Інтенсифікуючи запалення, часте вживання алкоголю може зруйнувати кишкові бактерії, негативно вплинути на функцію мозку, підвищити кров’яний тиск і ризик інсульту, серцевих захворювань, діабету 2 типу.

Рафіновані вуглеводи, включаючи білу муку. Їжа, приготована з білого борошна, зазвичай також містить багато цукру.

Смажені у фритюрі продукти. Є не тільки багатим джерелом вуглеводів, але ще містять багато насичених жирів, зайвих калорій: подібне поєднання особливо небезпечно в плані можливого запалення.

Будь-які напої, що мають солодкий смак. Їх склад містить цукор, що поєднується з консервантом бензоатом натрію, який погано впливає на нервову систему. У газованих напоях присутні штучні підсолоджувачі (сахарин, сукралоза), які можуть сприяти кишковому запаленню, підвищуючи ризик хвороби Крона, виразкового коліту.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *