7 здорових і корисних продуктів, які здатні нашкодити ниркам

Серед продуктів, які здатні шкодити ниркам, зустрічаються здорові і корисні. Наприклад, це горіхи, авокадо, молочні продукти.

Нирки

Горіхи є одним з найкорисніших перекусів з точки зору дієтології, – але людям, схильним до нефрорлітіазу (нирковокам’яна хвороба), вони здатні нашкодити. Продукт містить мінерали оксалати, що сприяють формуванню ниркових каменів. Навіть здоровим їсти горіхи потрібно строго помірно.

Увага! Містять оксалат і інші здорові продукти – шпинат, буряк, пластівці з висівками.

Також обережніше потрібно бути з авокадо. Багато в чому цінний для здоров’я продукт відрізняється високою концентрацією калію. Надлишок даного мінералу в крові (гіперкаліємія) є характерною проблемою людей з нирковими захворюваннями. У їх раціоні корисний фрукт може бути зайвим.

Нашкодити пацієнтам з хронічним захворюванням нирок може тривале вживання кави. Для них щоденні чашки корисного напою, який є сечогінним засобом і впливає на здатність нирок поглинати воду, збільшують ризик появи каменів.

Молочні продукти, включаючи молоко, сир, йогурт, вершкове масло, завантажують організм кальцієм, підвищуючи його рівень в сечі. Якщо парний орган ослаблений, це також здатне нашкодити, спровокувавши виникнення ниркових каменів. Наявні дані говорять, що скорочення споживання молочних продуктів може відстрочити для пацієнтів з хворими нирками необхідність в діалізі.

Ще один корисний і здоровий продукт – м’ясо – дає організму білок, важливий для підтримки м’язів. Але його засвоєння здатне стати вкрай важкою роботою для нирок. Раціон з високим вмістом тваринних білків може довести до появи каменів. Для людей із захворюваннями нирок таке харчування – під забороною.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *