7 доступних способів зберегти світлий розум з віком

Експерти розповіли про ті способи, які допомагають знизити ризик вікових когнітивних порушень і надовго зберегти світлий розум і хорошу пам’ять. Для цього потрібно практикувати здорові звички і залишатися фізично активним.

Мозок

Освоювати все нове. Чим частіше мозку доводиться освоювати новий для нього досвід, тим більш стійким він виявляється до впливу старіння. З віком прихильність до всього добре знайомого посилюється, люди починають боятися змінювати те, що вже склалося. Але це лише посилює старіння. Треба частіше вибиратися в нові місця, займатися новою для себе діяльністю, пробувати нові страви, нові запахи, читати нові журнали.

У побуті також корисно щось міняти – наприклад, обстановку, якісь ритуали, черговість дій, що увійшли в звичку. Корисно навіть міняти руки – виконувати щось лівою, а не правою рукою. Загалом, не занурюватися в рутину.

Грати в ігри на стратегічне мислення. Шахи, шашки, нарди, преферанс, покер, комп’ютерні ігри… все це змушує мозок посилено думати, прораховуючи ходи на кілька кроків вперед. Чим частіше ставляться перед ним завдання на стратегічне мислення, тим активніше в ньому розвиваються нейронні зв’язки, сприяючи збереженню розуму до глибокої старості.

Читання. Читання – доступний і водночас ефективний спосіб навантаження. Корисно читати як вголос, так і про себе: різні способи читання активізують різні ділянки мозку.

Рахувати вручну. По можливості не користуйтеся, калькулятором, виконуйте розрахунки за допомогою ручки і паперу. Таке тренування математичних здібностей приносить мозку величезну користь.

Стежити за харчуванням. Для покращення пам’яті та уваги вчені радять їсти фрукти, овочі, крупи, а також обов’язково білок (риба, пісне м’ясо, птиця без шкіри) і корисні ненасичені жири. Дуже важливо досить пити води – її нестача сприяє розумовій плутанині і втраті пам’яті.

Підтримувати фізичну активність. Завдяки активності збільшується приплив крові до всього тіла і в тому числі до мозку. Для більшості здорових дорослих лікарі рекомендують не менше 150 хвилин в тиждень помірної аеробної активності (досить швидкої ходьби) або 75 хвилин в тиждень інтенсивної активності.

Порядкувати. Підтримуйте чистоту в будинку – приваблива затишна обстановка, на відміну від безладу, не створює відчуття плутанини і хаосу. Ведіть домашню бухгалтерію, розбирайте документи і дбайте про те, щоб у них було місце для зберігання. Плануйте справи заздалегідь і записуйте все намічене. Висока здатність до самоорганізації – один з кращих способів зберегти свою самостійність до похилих років.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *