7 вірних ознак того, що ми їмо занадто мало білка

Ці ознаки особливо важливо знати тим, хто дотримується вегетаріанського раціону!

білок

Рекомендована добова норма – 1 грам на кожен кілограм ваги. Білок, основний будівельний матеріал клітин, життєво необхідний для нормального функціонування всіх систем нашого організму, і якщо ми не отримуємо його достатньо, наше здоров’я неминуче починає погіршуватися. Ось як можна зрозуміти, що у вашому раціоні не вистачає білка.

Нам весь час хочеться їсти

Перекушувати між прийомами їжі або відчувати легкий голод через дві-три години після обіду або сніданку — нормально. Ненормально — залишатися голодним відразу після їжі. Справа в тому, що білок допомагає регулювати рівень цукру в крові, уповільнює засвоєння вуглеводів і тим самим допомагає нам зберігати відчуття ситості. Якщо ж голод стає нашим постійним супутником, це сигнал — потрібно більше білка.

Обмін речовин сповільнюється

Якщо ми не отримуємо достатньо білка, ми починаємо втрачати м’язову масу, що в свою чергу призводить до уповільнення метаболізму. І в підсумку організм витрачає менше калорій, коли ми в стані спокою.

Знижується здатність до концентрації

Білки необхідні для нормального вироблення ферментів і нейротрасмітерів, які допомагають підтримувати наш мозок в робочому стані. Якщо ж білка не вистачає, концентрація і увагу слабшають, нам важко зосередитися на вирішенні завдань і утримувати свою увагу у фокусі.

Травми і рани заживають довше

Для росту і відновлення тканин білок життєво необхідний, крім того, він потрібен для забезпечення нормального кровотоку і доставки кисню до пошкоджених і травмованих ділянок тканин. І, звичайно ж, дієта, бідна білком, призводить до того, що підвищується ризик переломів кісток, а також до втрати кісткової маси.

Підвищується ризик анемії

В продуктах, багатих білком, як правило високо вміст заліза, вітаміну B12 — речовин, необхідних для виробництва еритроцитів, які переносять кров до всіх органів. Люди, які відмовляються від білкових продуктів, часто отримують недостатньо цих важливих речовин і підвищують ризик розвитку анемії.

З’являються набряки

Ще одна ознака нестачі білка — затримка рідини або набряки. Білок альбумін допомагає налагодити здорове циркуляцію рідини, а його нестача призводить до її затримки, особливо в області кінцівок. Розвиток набряків – симптом, який говорить про те, що ви споживаєте занадто багато калорій і занадто мало білка.

Нігті стають крихкими і м’якими

Здоров’я нігтів і волосся-перше, що страждає, якщо організм змушений переходити в режим економії. Якщо ми не отримуємо достатньо білка, наше тіло буде «відключати» менш важливі органи і перенаправляти цінний ресурс до тих систем, які необхідні для виживання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *