6 шкідливих міфів про метаболізм, які заважають худнути

Щоб ефективно худнути, в першу чергу важливо «розігнати» метаболізм

Метаболізм

Щоб ефективно худнути, треба насамперед налагодити метаболізм. Саме здоровий обмін речовин допомагає нам спалювати максимальну кількість калорій навіть під час відпочинку, найбільш ефективно «добувати» корисні речовини з їжі і просто залишатися красивими і здоровими. Але іноді як слід розігнати метаболізм заважають міфи, які не мають нічого спільного з правдою, але все одно сильно заважають нам худнути. Перевірте, чи не вірите ви випадково в деякі з них?

Міф 1: голодування прискорює обмін речовин

Насправді: з точністю до навпаки. Чим вище дефіцит калорій, передбачений вашою дієтою, тим повільнішим стане в результаті ваш метаболізм. Організм просто перейде в економний режим і стане не витрачати калорії, переводячи їх в енергію, а запасти у вигляді жиру. І переконати його перейти до нормального життя буде дуже не просто.

Міф 2: ночами метаболізм сповільнюється

Насправді: на перший погляд звучить логічно, але, на жаль, це не так. “Нічна” швидкість метаболізму індивідуальна, залежить від особливостей фізіології людини, а також від ступеня активності, але в будь-якому випадку не можна говорити, що вночі обмін речовин набагато повільніше, ніж вдень. Так що не варто їсти на ніч жирну їжу і тим більше — здійснювати нічні набіги на холодильник.

Міф 3: Якщо є певні продукти, можна сильно розігнати метаболізм

Насправді: на жаль, немає чарівного способу, який допоможе розігнати метаболізм легко і без зусиль. Різні продукти (в першу чергу овочі, фрукти і певні спеції) дійсно можуть трохи підштовхнути обмін речовин, але основну роботу все одно доведеться робити нам самим. І в першу чергу-дотримуватися збалансованого раціону і стежити за кількістю калорій.

Міф 4: ми ніяк не можемо вплинути на наш метаболізм

Насправді: від нашої активності, від харчових звичок, від раціону і навіть від вітамінів і добавок, які ми приймаємо, залежить швидкість нашого обміну речовин. Чим більш активний спосіб життя ми ведемо, чим більше в нашому раціоні свіжих фруктів і овочів, білка і клітковини, чим більше магнію отримує наш організм, тим вище швидкість нашого метаболізму.

Міф 5: швидкість метаболізму передається “у спадок”

Насправді: швидкість нашого метаболізму набагато більше залежить від способу життя, який ми ведемо, ніж від генетики. Навіть якщо ви народилися з більш повільним або швидким обміном речовин, ніж у оточуючих, спосіб життя може це змінити. Пам’ятайте Головне правило: ваш обмін речовин тим швидше, чим більше енергії потрібно вам кожен день.

Міф 6: дієта змінює ваш метаболізм назавжди

Насправді: на щастя, це не так. Незважаючи на те, що деякі дієти можуть сильно уповільнити обмін речовин, повернення до розумного харчування і активності можуть повернути метаболізм до норми і навіть прискорити його. Головне дотримуватися режиму харчування і тренувань.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *