6 симптомів предіабету: що потрібно знати про хворобу

Кожен третій дорослий житель розвинених країн ризикує стати діабетиком, проте близько 90% з них про це навіть не підозрюють! Розповідаємо, що потрібно знати про це захворювання.

дієта діабетика

Що таке предіабет?

Найпростіше описати його так: в цьому стані рівень цукру в крові підвищений, але не настільки, щоб діагностувати діабет. Нормальний рівень цукру в дорослому віці не перевищує 5.9. При показаннях від 5.7 до 6.4 за останні три місяці — предіабету, вище — справжній діабет.

Ознаки предіабету

На жаль, в цьому стані може не бути взагалі ніяких симптомів! Саме тому так важливо заміряти рівень цукру. Але якщо вони є — ось за якими ознаками можна здогадатися, що здоров’я не в порядку.

1. Ви набрали пару зайвих кілограмів

Саме по собі це не є ознакою діабету. Але якщо жир відкладається в області живота, організм може стати резистентним до інсуліну. Підшлункова залоза змушена виробляти все більше інсуліну, що погано відбивається на роботі всього організму.

2. Проблеми зі шкірою

Зміна кольору або поява дрібних фібром — погана ознака, особливо якщо вони з’являються на плечах або спині.

3. Ви їсте багато солодкого

І справа не тільки в цукерках як таких. Хліб, рис, макарони, картопля теж можуть впливати на вагу і рівень цукру в крові.

4. Ви мало рухаєтеся

Фізична активність допомагає організму ефективніше використовувати інсулін, підтримувати нормальну вагу — і тим самим знижувати ризик діабету.

5. У вас були проблеми з рівнем цукру в минулому

Наприклад, під час вагітності. Потім рівень цукру знижується, але ризик залишається.

6. Ви перевертаєтеся уві сні

Якщо ви погано спите, організму доводиться працювати в посиленому режимі, що теж підвищує ризик розвитку діабету. Добре спати дуже важливо для вирішення багатьох неочевидних проблем зі здоров’ям.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *