6 ранніх ознак інсульту, які краще не ігнорувати

Рання діагностика – головна умова успішної реабілітації при інсульті.

Інсульт

Щорічно в світі 450 тисяч людей переживають інсульт, причому більшість постраждалих складають жінки. Найважливіше при інсульті — якомога швидше надати потерпілому допомогу. Як відзначають дослідники, під час інсульту мозок кожну хвилину втрачає 1,9 мільйонів клітин — і від того, як скоро потерпілому буде надана допомога, залежать шанси на успішну реабілітацію. Тому так важливо знати ранні ознаки і симптоми інсульту — і негайно звертатися до лікаря, якщо ви помітили у себе або близьких.

Помутніння або двоїння в очах

На жаль, часто цей симптом списують на втому і не звертаються до лікаря, навіть якщо розмитість зору, двоїння в очах або навіть різке зниження зору в одному оці триває тривалий час. Між тим такі проблеми із зором можуть бути викликані саме інсультом: заблокований кровоносну судину призводить до погіршення кровопостачання ока і, отже, погіршення зору. Це особливо важливий симптом, так як іноді він не супроводжується іншими проявами хвороби і його особливо легко пропустить.

Оніміння рук

Ще один симптом інсульту, який маскується під «нестрашну» недугу — оніміння рук після сну. Майже всі ми так чи інакше стикалися з цим відчуттям, коли після сну в незручній позі рука «затікає». Але варто насторожитися, якщо чутливість не повертається протягом декількох хвилин, або якщо зберігається слабкість: можливо, чутливість знижується через пошкодження артерії, що веде до хребта.

Уповільнена або невиразна мова

Іноді уповільнена мова може бути побічним ефектом прийому деяких ліків — наприклад, знеболюючі. Але якщо немає ніяких причин, і особливо якщо проблеми з промовою супроводжуються раптово посилилася асиметрією особи — якомога швидше зверніться до лікаря.

Втрата рівноваги

Якщо ви стали спіткнутися на рівному місці, або вас «веде», або вам важко зберігати рівновагу — це, звичайно, може бути ознакою втоми або наслідком прийому великих доз алкоголю, але може і попереджати про інсульт. Справа в тому, що зниження мозкового кровообігу призводить до такого роду труднощів. Ще один симптом, на який варто звернути увагу — посилилися запаморочення і слабкість. Обов’язково зверніться до лікаря!

Проблеми з підбором слів

Дуже «яскравий» симптом інсульту — труднощі з підбором слів. Людина не може згадати потрібне слово або використовує абсолютно слово, яке не підходить за змістом, через що її мова здається дивною. Якщо ви самі або хтось із ваших близьких почали «заговорюватися», негайно викликайте «швидку» — найімовірніше, рахунок йде на хвилини.

Головний біль

Дуже сильний головний біль, що нагадує мігрень — ще одна ознака інсульту. На жаль, цей симптом часто ігнорують ті постраждалі, хто був схильний до мігрені — часто вони приймають прояв інсульту за ще один напад і не звертаються за допомогою. Між тим, як вже говорилося вище, саме швидкість, з якою потерпілому буде надана допомога, має вирішальне значення в разі інсульту. Не ігноруйте раптовий біль, швидше звертайтеся до лікаря.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *