6 продуктів, багатих на вуглеводи, які можуть вбити – в прямому сенсі слова

Частка вуглеводів в нашому раціоні не повинна перевищувати 65% – в іншому випадку сильно підвищується ризик інфаркту та інсульту.

Соки

Щоб зберегти красиву фігуру і не завдати шкоди здоров’ю, необхідно їсти вуглеводи. Але з цими важливими речовинами, як ні з якими іншими, важливий правильний баланс: дієтологи стверджують, що їх повинно бути не менше, ніж 55% від усього раціону — але при цьому ніяк не більше 65%. Як показало дослідження, в рамках якого протягом восьми років вчені спостерігали за станом здоров’я 10 тисяч добровольців, ті, в чиєму регулярному раціоні частка вуглеводів перевищувала 65%, протягом семи років переживали інсульт або інфаркт. Але крім кількості важливо і якість-і лікарі радять відмовлятися від легких вуглеводів, віддаючи перевагу складним. А ми склали список з найнебезпечніших вуглеводів, які цілком можуть нас вбити.

Фруктові та овочеві соки

Морквяний сік, сік селери і навіть апельсиновий фреш — це не ковток здоров’я, а справжнісінька цукрова бомба для нашого серця і судин. У соках немає клітковини і харчових волокон, які допомагають контролювати швидкість проникнення цукру, зате повно фруктози. Хочете отримати реальну користь? З’їжте апельсин, яблуко або моркву цілком! А сік віддайте ворогові (жартуємо!).

Солодка газована вода і латте

Підсолоджені газовані напої входять в топ-п’ять найнебезпечніших для здоров’я продуктів і напоїв. В одній банці коли міститься 39 грам вуглеводів — це майже добова норма. Крім того, в них багато цукру, а якщо ви віддаєте перевагу так звані «дієтичні» напої, то знайте: що входять до їх складу замінники цукру істотно підвищують ризик розвитку раку. Солодкі кавові напої з сиропами — ще один небезпечний ворог, з яким краще скоріше розлучитися. Кава дуже корисний для нашого здоров’я, але тільки не в тому випадку, якщо розбавляти його цукром, рослинними жирами (які не завжди безпечні) і сиропами, які провокують розвиток ожиріння.

Оброблені вуглеводи

Білий рис, здоба, макарони (якщо вони не приготовлені з борошна твердих сортів) — впевнені, ви і без того знаєте про шкоду вуглеводів даного типу, але ми зобов’язані ще раз нагадати про їх небезпеку. Готуйте пасту з макаронів твердих сортів (згідно торішнього дослідження, вона навіть допоможе вам худнути), на гарнір вибирайте дикий рис або кіноа, а замість здоби візьміть до чаю пару сухофруктів або жменю горіхів!

Пластівці для сніданку

Злакові пластівці можуть бути чудовою альтернативою цільним зернам, але тільки в одному випадку: вміст клітковини в одній порції має бути від трьох грам і вище. У всіх інших випадках замість корисного і ситного сніданку Ви отримуєте миску легких вуглеводів, до того ж перенасичених цукром. Суцільна шкода!

Чіпси, поп-корн та інші снеки

Якщо ви всерйоз дбаєте про своє здоров’я і фігуру, варто стежити не тільки за тим, що ви їсте на сніданок, обід і вечерю, але і за тим, чим ви перекушуєте в проміжках. Дієтологи кажуть: основну частину “поганих” калорій ми з’їдаємо “між справою”: пакетик чіпсів, стакан поп-корну в кінотеатрі, жменю печива з чаєм на роботі — і в підсумку підвищений рівень цукру і зайві кілограми. Горіхи, сухофрукти, свіжі фрукти і овочі, в крайньому випадку — поп-корн, але приготований без масла, солі і тим більше карамелі. Все інше-геть!

Злакові батончики

Один з найнебезпечніших «дієтичних» продуктів — справжній перевертень! При виготовленні часто використовується цукровий сироп, какао-глазур (з низьким вмістом власне какао) і пластівці замість цільних зерен. І на виході ми отримуємо справжню цукрову бомбу, доповнену легкими вуглеводами, які піднімають рівень глюкози в крові на недосяжний рівень. Альтернатива? Або відмовитися від батончиків зовсім, або строго контролювати склад, або готувати їх самостійно

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *