6 проблем зі здоров’ям, в яких може бути винна наша щитовидка

Навіть незначний збій в роботі щитовидної залози може серйозно відбитися на стані всього нашого організму.

Щитовидна залоза

Щитовидна залоза — маленький, але дуже важливий орган. І від її безперебійної роботи залежить здоров’я багатьох важливих систем нашого організму. Навіть дуже маленький збій може серйозно відбитися на роботі найважливіших органів і спровокувати серйозні захворювання. Перевірте, чи не пора вам оцінити стан вашої щитовидки — і будьте особливо уважні до цих симптомів.

Незрозумілі зміни ваги

Швидкість обміну речовин залежить в тому числі і від щитовидної залози, а тому найменша зміна в її роботі негайно стає помітна — в прямому сенсі цього слова. Якщо активність щитовидки підвищена (гіпертиреоз), ми можемо раптово і дуже сильно схуднути, практично не докладаючи до цього ніяких зусиль. Якщо ж залоза навпроти виділяє в кров менше гормонів, ніж зазвичай, починаються набряки і ми збільшуємося в розмірі. І в тому, і в іншому випадку варто звернутися до лікаря, при необхідності — здати аналізи і провести ультразвукове дослідження щитовидної залози.

Сонливість і відчуття втоми

Занадто багато роботи, занадто давно була остання відпустка і вдома ніяк не виходить як слід відпочити? Весь час хочеться спати, а навіть найпростіша і звична робота вимотує? Не поспішайте списувати себе з рахунків: можливо, вся справа в недостатній активності щитовидної залози. Ендокринологи кажуть: якщо ви прокидаєтеся втомленою, вам саме час записатися на прийом. І, швидше за все, після терапії ваша енергія знову повернеться до вас.

Проблеми з терморегуляцією

Всі навколо вмирають від спеки, а ви закутуєтесь в плед? Або навпаки, покриваєтеся потом в лютому? Ще один симптом, який може говорити про те, що порушена нормальна активність щитовидної залози.

Порушення менструального циклу і труднощі із зачаттям

Жіноча репродуктивна система безпосередньо пов’язана з ендокринною і від того, чи добре працює щитовидна залоза, багато в чому залежить здатність до зачаття і виношування вагітності. Зміни циклу, мізерні або занадто рясні місячні, що не наступає вагітність — все це привід звернутися до ендокринолога і перевірити щитовидку. Справа в тому, що гіпотиреоз здатний блокувати вироблення тих гормонів, які контролюють овуляцію і менструальний цикл — так що перевіряйте щитовидку, якщо щось йде не так!

Депресія і тривожність

Якщо ми отримуємо дуже багато гормонів щитовидної залози, загальний ритм роботи нашого організму підвищується, нервова система відчуває підвищені навантаження, а ми стаємо нервовими, дратівливими і тривожними. Якщо ж гормонів занадто мало, ми можемо відчувати симптоми справжньої депресії. Так що якщо ви відчуваєте підвищену тривожність або депресію, можливо, крім психіатра, варто записатися до ендокринолога.

Проблеми зі шкірою і волоссям

Ще дві важливі ознаки гіпотиреозу – випадання волосся і сухість шкіри. Особливо варто насторожитися, якщо ви стикаєтеся з цим симптомом влітку. Справа в тому, що при уповільненому метаболізмі зменшується заодно і потовиділення, через що шкіра отримує менше вологи і швидше стає сухою і навіть збезводненою. Так що не рятуйтеся кремами і лосьйонами – зверніться до ендокринолога!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *