6 ознак того, що організм відчуває дефіцит заліза

На тлі дефіциту заліза виникає зниження гемоглобіну в крові – у людини розвивається анемія. При анемії кров збіднюється киснем, випадає волосся, ламаються нігті, з’являються болі в грудях і прискорене серцебиття.

втома

У важкій формі анемія може завдати організму непоправної шкоди – тому важливо стежити за рівнем заліза в крові.

Фахівці розповіли, які ознаки можуть свідчити про дефіцит заліза в організмі.

Втома. При нестачі заліза і анемії, яка розвивається сильна втома може викликати виконання простих дій.

«Мушки» в очах, запаморочення. При нестачі заліза, яка проявляється низьким гемоглобіном, кров не переносить достатню кількість кисню, через що організм відчуває гіпоксію (кисневе голодування). Симптоми цього стану – частий головний біль, “мушки” в очах, запаморочення.

Задишка. При недостатньому надходженні в кров кисню організм намагається добрати його з легень. В результаті можуть виникати проблеми з диханням, відчуття нестачі повітря.

Блідість, холодні кінцівки. Зазвичай при анемії, пов’язаної з дефіцитом заліза, можна помітити не лише блідість, але і синці під очима. Крім того, брак зниження заліза впливає на температуру крові, яка виявляється не в змозі обігрівати периферичні ділянки тіла.

М’язові болі і слабкість. Дефіцит заліза в організмі означає брак м’язового білка міоглобіну, що містить залізо. У зв’язку з цим знижується м’язовий тонус і болі в м’язах виникають навіть при несильних навантаженнях. Також розвивається слабкість м’язових сфінктерів сечового міхура: можуть виникати такі явища, як нічний енурез або нетримання сечі, калу (наприклад, при сміху, кашлі, піднятті тягарів).

Прискорене серцебиття. Тахікардія в разі залізодефіцитної анемії виникає в зв’язку з тим, що серце більше напружується, намагаючись перекачати більше еритроцитів, що доставляють кисень до тканин.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *