6 звичок, які призводять до головного болю

У кожної людини іноді болить голова, але іноді це стає прокляттям. Ми зібрали звички, які можуть вам нашкодити.

Головний біль

Люди, які страждають від регулярних головних болів часто підозрюють у себе “щось погане”. Жахливі думки так і норовлять пробратися в голову, але ж вона і так вже болить!

Відмінна новина: дуже малоймовірно, що у ваших болів серйозні медичні причини, швидше за все, проблема в поєднанні невинних дій і звичок, яких ви навіть не помічаєте.

Як правило, головний біль починається тоді, коли м’язи, кровоносні судини і нерви перенапружені. Тригери можуть бути дуже різними, але можна зібрати шість найбільш часто зустрічаються. Ось звички, що ведуть до головного болю:

1. Ви п’єте червоне вино

Алкоголь взагалі і червоне вино зокрема можуть викликати головні болі. Етиловий спирт сприяє розслабленню кровоносних судин, тиск падає, і серце, намагаючись зберегти швидкість потоку крові, починає битися частіше. Нерви в стовбурі головного мозку реагують на зміни, і здрастуй, головний біль! Дослідники часто співвідносять цю реакцію з дією танінів, що містяться в червоному вині, але поки механізм не вивчений повністю.

Якщо у вас болить голова після невеликої кількості алкоголю, спробуйте відмовитися від червоного вина і подивитися, що трапиться. Якщо болі пройдуть, Ви знайшли ваш тригер. Якщо ні, то спробуйте відмовитися від алкоголю зовсім.

2. Ви їсте багато переробленого м’яса

Здається дивним, що бутерброд з ковбаскою може привести до головного болю, але вчені знайшли певний зв’язок між вашим самопочуттям і нітратами, що додаються в м’ясну продукцію для консервації.

Вся справа в бактеріях, які живуть в роті у деяких людей і реагують на ці добавки, виділяючи закис азоту, що може викликати головний біль. Нітрати також можуть призвести до розширення кровоносних судин так само, як це робить алкоголь.

3. Ви спите погано або недостатньо

Якщо ви помітили зв’язок недосипу з головним болем, то, можливо, це ваш тригер. Виявлено пряму кореляцію між депривацією сну і головним болем. Це може бути пов’язано з тим, що недосип знижує больовий поріг і призводить до гіперстимуляції нервів в стовбурі головного мозку, але поки дослідження тривають.

На жаль, не завжди виходить спати досить довго і якісно, але вам варто зробити це своїм пріоритетом і, можливо, звернутися за допомогою до лікаря.

4. Ви пропускаєте обіди

Пропуск обідньої перерви не просто робить вас голодним, він може привести до зневоднення. Це запускає головний біль як сигнал від організму, що він буде скаржитися в організм.

Якщо ви живете за суворим робочим графіком, спробуйте розкласти по сумках та ящиках перекушування і пляшки з чистою водою. Так ви зможете поїсти навіть в самі насичені робочі дні.

5. У сидите в неправильній позі

Мама була права:сядьте прямо. Коли ви горбите, м’язи на задній частині шиї перенапружуються, спазмуються і призводять до гіперстимуляції нервів, що йдуть від шийного відділу хребта до мозку. І це, звичайно, може викликати головний біль.

Ви можете почати стежити за поставою або звернутися до тренера для підбору спеціального комплексу вправ. Танці особливо ефективні для вибудовування постави, наприклад, такі як балет. Крутити фуете вас ніхто не змусить, але м’язи кора зміцняться відмінно.

6. Ви занадто багато нервуєте

Стрес – найбільш поширений тригер для головного болю напруги, яка відчувається як тугий обруч, що стискає череп.

Зв’язок між стресом і головним болем очевидна, але чіткий механізм, що стоїть за нею, поки не дуже зрозумілий. Найчастіше вчені припускають, що люди, які переживають болі напруги більш чутливі до болю в принципі, тому фізично відчувають нервову напругу в тілі.

Спробуйте включити в свій розклад практики зменшення стресу, такі як медитація і йога. Якщо це не допомагає, можливо, причина лежить глибше, і знайти її допоможе хороший психотерапевт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *