6 звичок, які здатні «вбити» наші нирки

Від звичних продуктів до куріння – найшкідливіші звички, за які ми можемо заплатити дуже дорого.

Нирки

Якщо наші нирки отримують додаткове навантаження, це може не тільки призвести до порушення їх роботи, але і істотно підвищити ризик серцевого нападу або інсульту. На жаль, деякі поширені звички — в тому числі харчові — до яких схильні багато хто з нас, непомітно руйнують наші нирки і одного разу можуть серйозно підірвати наше здоров’я. Перевірте, чи немає у вашому арсеналі звичок, які руйнують здоров’я наших нирок.

Їсти оброблене м’ясо

Оброблене м’ясо: сосиски, ковбаси, шинка — це не лише визнаний канцероген, але і дуже небезпечний продукт для наших нирок. Як правило, продукти з обробленого м’яса перенасичені сіллю, і ниркам доводиться працювати в посиленому режимі, щоб впоратися з натрієм, а також вироблятися більше кальцію. А в свою чергу кальцій може сприяти утворенню каменів в нирках.

Не контролювати кров’яний тиск

Підвищений кров’яний тиск — серйозна загроза практично для всіх систем організму, і нирки — не виняток. Гіпертонія може привести до серйозних ушкодженням кровоносних судин, що живлять нирки, а також самих цих органів. Тому важливо контролювати рівень свого кров’яного тиску і обов’язково звертатися до лікаря, якщо рівень «нижнього» перевищує 130 протягом двох тижнів і більше.

Курити

Як показали результати дослідження, проведеного в 2012, відмова від куріння протягом 16 або більше років знижує ризик нирково-клітинного раку (найбільш поширеної форми раку нирки у дорослих) на 40 відсотків. Крім того, куріння може пошкодити кровоносні судини і збільшити ризик високого кров’яного тиску.

Пити мало води

Більшості з нас не потрібні два літри води щодня, найчастіше досить одного-півтора літрів, але ось менша кількість рідини може стати по‑справжньому небезпечною. Якщо ми не отримуємо достатньо рідини, організму не вистачає води для контролю рівня натрію, а також для підтримки нормального рівня кров’яного тиску. Тому ніколи не терпіть спрагу і пийте хоча б літр води щодня.

Зловживати болезаспокійливими препаратами

Багато протизапальних препаратів, особливо ті, до складу яких входять аспірин і ібупрофен, зменшують приплив крові до нирок, що може привести до утворення рубців. Тому варто приймати ці препарати тільки за призначенням лікаря, а якщо у вас які-небудь ушкодження нирок, то й зовсім відмовитися від прийому такого роду медикаментів.

Лікуватися «народними» засобами

Самолікування за допомогою лікарських рослин може бути такими ж небезпечним, як безконтрольний прийом лікарських препаратів. У багатьох «травках» містяться речовини, здатні серйозно вплинути на стан і функціональність нашого організму — в тому числі і нирок. Тому, якщо ви віддаєте перевагу лікуватися за допомогою рослин, варто обов’язково проконсультуватися з лікарем або хоча б фармацевтом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *