6 важливих фактів про рак шкіри, які можуть врятувати життя

Чим більше ми знаємо про хворобу, тим більше у нас шансів її перемогти. Ось симптоми, які можуть вказувати на меланому.

меланома

Рак шкіри – одна з найнебезпечніших різновидів захворювання. У нього майже немає “хороших” форм, його часто виявляють вже на досить пізніх стадіях, а лікування часто буває дуже важким. Тому так важливо знати перші ознаки і прояви хвороби і регулярно проводити самостійний огляд, а також не рідше одного разу на рік проходить професійний огляд у лікаря.

Рак шкіри все більше “молодіє”

За останні 50 років поширеність меланоми серед жінок у віці до 40 років збільшилася в 8 разів. Крім того, дослідники відзначають зростання поширеності захворювання серед дітей у віці до 18 років: тільки в США цей показник збільшується приблизно на 2% щорічно. І це означає, що всім нам краще знати перші ознаки захворювання і стежити за змінами в своїй шкірі і своєму організмі — щоб якомога швидше вжити заходів в разі необхідності.

Рак шкіри буває не тільки на шкірі

Щорічно в світі діагностується кілька тисяч нових випадків так званої окулярної або очної меланоми — захворювання, при якому злоякісні клітини формуються у вигляді веснянок на внутрішній частині століття. Повіки і очі рідко входять в стандартний самоогляд і тому новоутворення в цій області пропускається частіше.

Рак шкіри може розвинутися на тих частинах тіла, які рідко бувають на сонці

Лікарі попереджають: меланома може утворитися на таких частинах вашого тіла, які майже ніколи не відчувають вплив ультрафіолету: область сідниць, внутрішня частина піхви, Нижня часто статевого члена та інших. Тому так важливо щорічно проходити ретельне обстеження у дерматолога, приділяючи увагу в тому числі і» безпечним ” місцях.

Родимки – не єдина ознака раку шкіри

Першим і основним симптомом раку шкіри вважаються родимки, які змінили колір, розмір або форму. Але важливо пам’ятати, що це не єдина ознака хвороби. Так, ознакою починається меланоми може бути прищик, який не проходить протягом довгого часу; болячка, яка свербить або кровоточить; інші утворення на шкірі. Саме тому важливо відразу ж звертатися до лікаря, якщо ви виявили на шкірі підозріле новоутворення — навіть якщо воно зовсім не схоже на родимку.

Ультрафіолетове випромінювання – не єдина причина раку шкіри

Так, основною причиною розвиток захворювання як і раніше залишається вплив ультрафіолету і звичка засмагати, особливо в солярії, істотно підвищує ризик розвитку раку, але це не єдина причина. Іншими факторами, що підвищують ймовірність настання хвороби, є генетика, прийом ліків, що пригнічують імунітет і деякі інші. Тому навіть в тому випадку, якщо ви не проводите на сонці багато часу і ніколи не були в солярії, вам варто регулярно проводити самоогляд шкіри і звертатися до лікаря при найменшій підозрі.

Ми всі використовуємо занадто мало сонцезахисних засобів

За даними Американської академії дерматології, в середньому ми всі використовуємо не більше 25-50% рекомендованої кількості сонцезахисних засобів. У кращому випадку ми користуємося кремом вранці, перед виходом з дому – і забуваємо про те, що засіб необхідно оновлювати кожні дві години. Обов’язково підберіть свій крем з досить високим рівнем захисту (не менше 30-ти, а краще 50-ти) і використовуйте його постійно — це допоможе знизити ризик розвитку хвороби.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *