5 речей, які корисно знати при гіпотонії

Гіпотонія або артеріальна гіпотензія – це знижений тиск. Вона може бути вродженою особливістю, або виникати внаслідок деяких факторів – наприклад, стресу або патологічних змін в організмі.

Низький тиск

Є кілька речей, які корисно знати при гіпотонії, причому не тільки гіпотонікам.

Коли гіпотонію потрібно лікувати. Артеріальна гіпотензія фіксується, коли тонометр показує 90/60. Гіпотонію потрібно лікувати (точніше, потрібно лікувати її першоджерело) в тих випадках, коли зниження тиску виявляється наслідком захворювань. Зокрема, гіпотонію викликають анемія, гіпотиреоз, недостатність надниркових залоз, вади серця.

Крім того, тиск може падати в ситуації зневоднення або перегріву, а також на тлі прийому деяких ліків, наприклад, препаратів для зниження артеріального тиску, діуретиків, антидепресантів, транквілізаторів.

Також тиск може знижуватися при зміні положення тіла з горизонтального на вертикальне, після їжі – це нерідко спостерігається в зрілому і літньому віці.

Тиск, який раптово понизився – це небезпечно. Якщо у людини, яка не є гіпотоніком, раптово знижується тиск (виникає так звана гостра гіпотонія), потрібно терміново звертатися за медичною допомогою. Різке падіння тиску може бути маркером таких станів, як кровотеча, інфаркт міокарда, тромбоемболія легеневої артерії, аритмія, шок, інтоксикація, гіпоглікемія, зумовлений цукровий діабет.

Продовження на наступній сторінці: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *