5 продуктів, які повинні бути присутніми в раціоні курця

Куріння завдає організму серйозної шкоди. Певною мірою її можна компенсувати правильно підібраним раціоном. Про продукти, які повинні бути присутніми в меню курця і піде мова далі.

Яблука

1. Апельсини, лимони, мандарини. Ці цитрусові – джерело вітаміну С. Він важливий в підтримці імунної системи в тонусі. А від нікотину він посилено руйнується. Вживання цих фруктів дозволяє своєчасно заповнювати їх запаси. Інша корисна властивість вітаміну С для курців: він покращує метаболізм, через що кров швидше позбавляється від нікотину та інших шкідливих речовин.

2. Шпинат. Містить величезні запаси фолієвої кислоти, яка, як показали дослідження, вкрай значима для нормального функціонування життєво важливих органів не тільки дітей, а й дорослих. Нервова, опорно-рухова, серцево-судинна та інші системи не можуть ефективно і повноцінно працювати без цієї речовини. А воно інтенсивно руйнується під впливом амонію і нікотину, що містяться в сигаретному диму.

3. Морква. Біологічно-активні речовини, що знаходяться в ній, ефективно очищають легені і бронхи від смол і чадного газу, чорного нальоту від сигаретного диму. Крім того, в моркві повно вітамінів (A, B, C, K), які життєво важливі і зміцнюють ослаблений організм курця.

4. Ківі. Непримітний, на перший погляд, фрукт. Проте, не варто його недооцінювати! З’їдаючи по 1 плоду ківі на добу, курець забезпечить свій організм більшістю необхідних вітамінів і мінеральних речовин. Серед останніх: магній, калій, цинк, залізо, бром, фтор.

5. Не можна не згадати і про воду. Цей продукт, цілком заслужено, може вважатися найціннішим і найважливішим серед усіх інших. Це потужний розчинник: вода сприяє виведенню з організму більшості токсинів і шлаків, в тому числі – потрапляють в нього з димом при затяжках. Крім цього, вода бере участь в 99% хімічних процесів, що відбуваються в організмі. Куріння сильно зневоднює його. Тому, запаси води курцеві потрібно поповнювати постійно. Не менше 2,5 літрів в день потрібно вживати, збільшуючи цей обсяг ще на 0,5 літра в жарку пору.

Природно, це не єдині продукти, необхідні для людини, в тому числі – і для курця. Але вони обов’язково повинні бути присутніми в раціоні останнього в максимально можливих кількостях.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *