5 продуктів, які краще не давати дітям

Медики відзначають, що ці продукти дорослі часто купують і дають дітям самі. Експерти закликають батьків не використовувати для заохочення і годування дітей чіпси, газовану воду, ковбасні вироби, готові солодощі.

Солодке

Чіпси. Хрусткі закуски, що продаються в магазинах, орієнтовані в першу чергу на дітей – хрускіт сприяє формуванню звикання до продукту. При цьому чіпси, сухарики та інші «хрустілки» відрізняються надзвичайно високим вмістом солі і хімічних інгредієнтів зразок ароматизаторів, підсилювачів смаку, трансжирів, глутамату натрію. Лікарі закликають батьків не давати дітям подібної їжі.

Газована вода. Різні “смаколики” часто використовуються дорослими для заохочення дітей за хорошу поведінку. Газовані напої – в їх рядах. Між тим, їх споживання невід’ємно пов’язане з дитячим ожирінням, а також підвищеним ризиком онкологічних захворювань. Експерти відзначають: у різноманітній газованій воді містяться синтетичні барвники, ароматизатори та есенції, які накопичуються в дитячому організмі, виснажують підшлункову залозу та органи травлення, сприяючи розвитку їх захворювань.

Ковбаса. Сосиски і ковбаси купуються з метою економії часу – зробити дитині на сніданок бутерброд з ковбасою найпростіше. Але наслідки постійного вживання переробленого м’яса у вигляді ковбас, сосисок і сардельок оцінюються медичними фахівцями як катастрофічні. Експерти нагадують, що ВООЗ включила ковбаси і сосиски до переліку продуктів з канцерогенною дією.

Готові солодощі. Кондитерські вироби промислового виробництва в наші дні містять дуже велику кількість трансжирів і цукру. При їх вживанні в крові відразу різко підвищується рівень глюкози, що спонукає організм викидати відразу багато інсуліну. Коли це відбувається занадто часто клітини перестають реагувати на інсулін в нормальному, здоровому обсязі – в таких умовах починає розвиватися діабет. Крім того, велика кількість синтетичних смакових добавок в промислові солодощі веде до гормональних збоїв і набору ваги у дітей.

Лікарі радять привчати дітей з раннього віку до натуральних видів десерту – халви, домашнього варення, пастилі, сухофруктів, горіхів.

Мармелад. Вироби у вигляді різнокольорових льодяників, а також часто мармелад (якщо він не натуральний) в надлишку містять барвники, ароматизатори, консерванти і інші хімічні інгредієнти. За словами лікарів, ці речовини послаблюють дітям імунітет, порушують роботу підшлункової залози а також провокують різні алергії.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *