5 проблем зі здоров’ям, що виникають через переїдання

Коли переїдання стає для людини звичним явищем, воно може серйозно нашкодити здоров’ю. Фахівці розповіли, які проблеми можуть виникати через надлишки їжі в шлунку.

алкоголь призводить до переїдання

Здуття. Мабуть, воно виникає першим після того, як було з’їдено занадто велику кількість їжі. Відчуття здуття сприяє те, що занадто сильно наповнений їжею шлунок починає тиснути на інші органи. В такий момент людині починає здаватися, що їй не вистачає повітря, і це дійсно так, оскільки легким просто фізично не вистачає місця для нормального дихання. Недолік кисневого постачання, який розвивається в таких умовах, може вести до інших неприємних станів – сонливості, загальмованості, втоми. Серце і мозок при цьому страждають від нестачі кисню в крові найсильніше.

Печія. У разі переїдання переповнений шлунок сприяє тому, що стравохід починає відчувати підвищене навантаження. У його нижній частині може відкритися сфінктер, і тоді вміст шлунка потрапляє в стравохід. Кислота шлункового соку обпалює ніжні слизові і виникає відчуття печіння. У деяких випадках реакції органів надають такі, що людина відчуває нудоту і позиви до блювоти. Все це – благодатний грунт для розвитку такого небезпечного явища, як булімія, вкрай небезпечного для стану травного тракту, зубів, ясен, щелеп.

Гормональні проблеми. Переїдання здатне “зламати” здоровий механізм виробництва в організмі інсуліну – гормону, що регулює засвоєння цукру з продуктів харчування. Зокрема, з-за надлишку з’їденої їжі в крові різко зростає рівень глюкози і надалі її надлишки перетворюються в жир, яке утворюється в організмі. Наслідком цього може стати розвиток ожиріння і діабету.

Талія. Ви коли-небудь чули, щоб люди об’їдалися броколі або селерою? Одна з проблем, пов’язаних з переїданням, полягає в тому, що поглинаються продукти з високим рівнем цукру, жирів і калорій. Якщо таке харчування створює профіцит калорій, коли їх вживається більше, ніж витрачається, це неминуче веде до появи зайвої ваги.

Дефіцит поживних речовин. Парадокс, але люди, які переїдають часто не отримують в потрібній мірі необхідні організму вітаміни, мінерали, білки та інші поживні речовини. Вони їдять багато продуктів промислового виробництва, в той час як корисні речовини містяться в натуральних. Дефіцит поживних речовин може вести до розвитку численних порушень, це впливає практично на всі органи.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *