5 причин, які заважають скинути зайву вагу

Ми звикли, що для втрати зайвої ваги потрібно правильно харчуватися і займатися спортом. Так, це дієві способи, але вони не завжди допомагають. Буває, що і те, і інша умова дотримано, але вага не рухається з мертвої точки. В чому ж причини? Давайте розбиратися разом.

Вага

Причина №1: поганий сон

Якість і кількість сну безпосередньо впливає на процес схуднення. Мало того, що через нестачу сну ви будете почувати себе млявим і млявим, так ще й скинути зайву вагу з таким способом життя вдасться насилу. А вся справа в тому, що саме вночі йде більш активне жироспалювання. Якщо людина не буде спати достатню кількість часу (не менше 7 годин), то і скинути зайву вагу якісно у неї не вийде.

Причина №2: лікарські препарати

Коли у пацієнта є якісь захворювання, йому призначають певні медикаменти. Саме їх прийом може негативно позначитися на фігурі. Деякі можуть спровокувати збільшення ваги, а інші призведуть до того, що вага буде стояти на місці. До них відносять ліки від депресії, діабету, мігрені, конвульсій, а також оральні контрацептиви, деякі стероїди, гормональні препарати. У такій ситуації необхідно обговорити з лікарем, чи можлива заміна ліків на більш безпечні для вашої фігури.

Причина №3: стрес

Це теж досить неочевидна причина, по якій не вдається скинути зайву вагу. Відомо, що жителі великих міст дуже часто страждають від стресів та інших психологічних проблем. Вони-то і можуть ставати блокатором схуднення та інших недуг. Адже досить часто при стресі людина починає заїдати, вибираючи не саму низькокалорійну їжу. Їжа допоможе відчути себе краще. Але в той же час додасть цифр на вагах, а не дозволить скинути зайву вагу.

Причина №4: менопауза

Якщо жінка вступила в період менопаузи, то велика ймовірність набрати вагу, а ось скинути зайві кілограми буде вже важче. В цей час сповільнюється обмін речовин, знижується вироблення найголовнішого жіночого гормону – естрогену. Як правило, спостерігаються скачки ваги, відкладення жиру в різних місцях тіла. Багато хто починає занадто гостро сприймати зміни, але в такій ситуації не потрібно сумувати. Варто зайнятися собою, спортом, налагодити харчування – і вага поступово може почати йти, ну або хоча б зупиниться.

Причина №5: проблеми зі здоров’ям

Є різні проблеми зі здоров’ям, через які у людини не виходить скинути вагу. Наприклад, гіпотиреоз, стан, по якому щитовидна залоза виробляє недостатньо гормонів. Це призводить до набору ваги навіть при старанних заняттях спортом і налагодженому харчуванні. В такому випадку єдиний вихід-звернутися до ендокринолога. Тільки після здачі відповідних аналізів можна буде зрозуміти, чи дійсно причина ваги в хворобі чи ні.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *