5 причин, через які варто відмовитися від алкоголю під час коронавірусу

Спиртне не допомагає в дезінфекції та збільшує навантаження на імунітет!

Вино

З самого початку епідемії всім нам зустрічалося чимало жартів і навіть цілком серйозних рекомендацій залити вірус і тривогу алкоголем. Деякий час назад навіть з’явилася новина (пізніше виявилася фейком) про те, що вживання спиртних напоїв допомагає не захворіти коронавірусом. Але лікарі рекомендують на час пандемії максимально скоротити або навіть зовсім відмовитися від вживання алкоголю. І ось чому:

Алкоголь – це депресант

Так, коли ми трохи випиваємо, на якийсь (як правило, нетривалий) час ми можемо відчути себе краще, але відкат в тривогу, занепокоєння і зневіру завжди настає. Справа в тому, що під впливом алкоголю в організмі утворюється тетрагідроізохінолін — це речовина, яка блокує вироблення дофаміну і сератоніну, нейромедіатрів, які допомагають нам відчувати себе добре. Нарешті, навіть невелика кількість алкоголю підсилює почуття тривожності-а зараз нам всім і без того вистачає приводів для занепокоєння.

Алкоголь погано впливає на сон

Експерти з лондонського Центру сну стверджують: для того, щоб спати вдвічі гірше, досить випити ввечері всього один келих вина. Алкоголь робить наш сон поверхневим, фаза глибокого сну, коли власне тіло і мозок «перезавантажуються», або не настає зовсім, або триває недостатньо довго, щоб ми отримали повноцінний нічний відпочинок. Недолік сну-це погано завжди, але зараз особливо: чим менше ми спимо, тим менше можливостей у нашого організму чинити опір зовнішнім загрозам і тим вище ризик загострення хронічних захворювань. Не робіть себе вразливими!

Алкоголь знижує концентрацію і увагу

Будь-яка позаштатна ситуація – а пандемія коронавірусу, безсумнівно, відноситься до таких – це час, коли варто бути особливо уважним до себе і близьким; коли потрібно привчати себе до нових рутин, міняти звички; коли потрібно бути готовим до необхідності діяти швидко і в незвичній ситуації. Алкоголь заважає цьому – і що найгірше, робить це непомітно. Я думаю, зараз нам всім краще зберігати тверезий розум і готовність діяти в будь-який момент.

Алкоголь ніяк не захищає нас від коронавірусу, не прийнятий зсередини, ні зовні

Білкова оболонка вірусу, за допомогою якої він прикріплюється до нового носія, руйнується під впливом лугу. Щоб знищити її спиртом, потрібно впливати на поверхню протягом як мінімум 40 секунд, при цьому концентрація спирту повинна становити не менше 60%. Навіть якщо у вашому барі є напої такої міцності, краще зберігайте їх для більш приємного вживання!

Алкоголь сприяє набору зайвої ваги

По-перше, самі по собі спиртні напої досить калорійні: навіть келих легкого білого вина можна порівняти по калорійності з нежирним десертом, а, по‑друге, вживання вина, горілки і особливо пива стимулюють апетит і нашу тягу до максимально калорійної і жирної їжі. Це небезпечно не тільки для фігури: зайва вага, як відомо, підвищує ризик серцево-судинних захворювань і діабету — тим самим хвороб, які серйозно підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *