5 ознак, які можуть говорити про наявність тромбу

Багато хто знає, що тромби в судинах – це дуже небезпечно. Але як можна визначити, що в порожнині судини утворився тромб?

Тромб

За даними ВООЗ, в більшості розвинених країн тромбози глибоких вен вийшли на одне з перших місць серед основних причин смертності. Найбільша небезпека тромбозу полягає в здатності тромбів рости в порожнинах венозних судин – досягнувши досить великого розміру, вони можуть повністю перекрити кровотік, а це може привести до інфаркту або інсульту. Або в разі розриву згусток може разом із кров’ю потрапити в судини легенів і спровокувати виникнення легеневої тромбоемболії, яка часто закінчується летальним результатом.

Чи існують зовнішні прояви, які можуть говорити про наявність тромбу? Так, існують. Помітивши їх, необхідно не відкладаючи часу звертатися до лікаря.

Набрякла кінцівка. Набряк, що виникає тільки в одній руці або нозі при нормальному вигляді інших кінцівок – це знак, ігнорувати який не можна. У частих випадках він виявляється сигналом тіла про виниклий тромбозі глибоких вен, при якому погіршується приплив крові до деяких частин тіла.

Продовження на наступній сторінці: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *