5 небезпечних причин запаморочення

Найбільш частою причиною запаморочення є коливання артеріального тиску. Однак голова може піти і з інших причин, в тому числі небезпечних.

запаморочення

Травма голови. При закритій черепно-мозковій травмі запаморочення зазвичай розвивається відразу. Але лікарі попереджають, що при деяких видах травм запаморочення може виникати лише на 4-5 добу після епізоду пошкодження. Травми голови небезпечні тими порушеннями, які можуть виникати як їх наслідки, часом досить довгостроковими. Тому будь-яка така травма вимагає обов’язкового огляду лікарем-нейрохірургом або травматологом.

Падіння цукру в крові (гіпоглікемія). Стабільна концентрація цукру в крові дуже важлива для нормального функціонування головного мозку. Причиною запаморочення може стати зниження рівня цукру, його падіння до показників менше 3,3 ммоль/л. Низький цукор у крові, в свою чергу, може бути наслідком інших несприятливих процесів в організмі, наприклад, діабету.

Анемія. При анемії організм відчуває нестачу заліза, в ньому знижується гемоглобін. За таких обставин людина відчуває запаморочення, головний біль, слабкість. У самої анемії – багато причин. Наприклад, недостатньо заліза організм отримує з їжею, або має місце кровотеча, в тому числі внутрішня. Крім того, нестача заліза може бути спровокована ерозією шлунка або поліпами, гемороєм, виразками.

Хвороба Меньєра. Це неврологічний розлад проявляється системним запамороченням, дзвоном, шумом у вухах, зниженням слуху, а також вегетативними порушеннями у вигляді нудоти, пітливості та інших. У разі прогресування хвороби Меньєра напади сильного запаморочення можуть виникати декількох разів на добу.

Епілепсія. Дане захворювання не завжди проявляється у вигляді нападів судом. Деякі форми епілепсії сильно відрізняються від класичної. Так, наприклад, при скроневій формі проявляються періодичні запаморочення, а не судоми.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *