5 корисних продуктів для стимуляції роботи кишечника

Одна з найважливіших складових здорового способу життя – максимізувати здатність організму перетравлювати їжу, засвоювати поживні речовини. Тобто кишечник грає істотну роль в загальному стані здоров’я. Ці 5 продуктів найкраще стимулюють роботу шлунково-кишкового тракту.

Капуста

Насіння чіа

Це крихітне насіння родом з Мексики і Гватемали і є фантастичним джерелом поживних речовин і антиоксидантів, які підтримують травне здоров’я. Вони багаті клітковиною (дві столові ложки насіння Чіа дають близько 10 грамів клітковини), яка підтримують ріст і розмноження корисних бактерій в кишечнику, що, в свою чергу, сприяє здоровому травленню.

Кістковий бульйон

Кістковий бульйон-простий і економічний спосіб поліпшити травлення і зменшити запалення. Його готують шляхом кип’ятіння кісток і сполучної тканини тварин. Бульйон містить желатин, отриманий з амінокислот глютаміну і гліцину, який допомагає зв’язувати рідину в травному тракті, проходити їжі легше.

Лакто-ферментовані овочі

Лакто-ферментовані овочі, в тому числі солоні огірки і квашена капуста, є потужними детоксикантами. Через процес бродіння ці продукти містять пробіотики, які допомагають поліпшити кишкову мікробіоту.

Дослідження, опубліковане в журналі Applied and Environmental Microbiology, показало, що квашена капуста містить близько 28 бактеріальних штамів, які живлять корисні бактерії в кишечнику.

Темно зелені овочі

Це відмінне джерело нерозчинної клітковини, яка допомагає збільшити обсяг стільця і прискорити його проходження по травній системі. Листова зелень є джерелом магнію – він сприяє зменшенню запорів за рахунок м’язових скорочень. Найкорисніші для кишечника: брюссельська капуста, білокачанна капуста, шпинат і броколі.

Лосось

Ця жирна риба багата омега-3 жирними кислотами, які мають потужні протизапальні властивості. Вони допомагають зменшити наслідки запальних захворювань кишечника та інших розладів травлення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *