5 звичок харчування в самоізоляції, які послаблюють імунну систему

Імунну систему, що захищає організм від коронавірусної інфекції, можуть послаблювати деякі звички харчування, яким ви слідуєте в самоізоляції. Серед них – вживання алкоголю, захопленість солоними продуктами, цукром та інші.

Старість

Підтримка хорошого стану імунної системи є одним з важливих умов профілактики зараження коронавірусом в період триваючої пандемії. Перебуваючи в самоізоляції, намагайтеся контролювати свої звички харчування, особливо це важливо робити щодо п’яти з них, найбільш сильно впливають на імунітет.

Пиття алкоголю. Дослідники відзначають: між вживанням спиртного і ослабленим імунною відповіддю існує зв’язок. Це означає, що у людей, що дозволяють собі регулярну випивку, підвищена сприйнятливість до пневмонії і синдрому гострого респіраторного стресу, пов’язаного зі смертельними наслідками. Також любителі випити відрізняються неповним одужанням від інфекцій, схильністю до розвитку сепсису.

За даними Центрів контролю за захворюваннями (CDC), надмірне вживання алкоголю можна вважати 8 і більше напоїв на тиждень для жінок і 15 (і більше) більше для чоловіків.

Любов до солоного. Вчені університетської лікарні Бонна після досліджень на людях і мишах, прийшли до висновку, що занадто велика кількість солі в харчуванні може сприяти імунодефіциту. Особливо відчутно при цьому знижується здатність організму боротися з бактеріальними інфекціями. Не варто забувати: хоча COVID-19 є вірусним захворюванням, воно може привести до вторинних бактеріальних інфекцій. Експерти радять в умовах самоізоляції вживати не більше 4 грамів солі в день.

… до солодкого. Не потрібно повністю відмовлятися від цукру, проте необхідно уникати його постійного надлишку. Велика кількість цукру (перш за все, додається в різні продукти харчування) послаблює імунну систему, знижуючи здатність імунних клітин знищувати проникаючих в організм біологічних агресорів – вірусів, бактерій, грибків і т. д.

Велика кількість кофеїну. Кава, чай, шоколад, кола, енергетичні напої – якщо все це в умовах самоізоляції споживається у великій кількості, може страждати сон, який стає неспокійним, неглибоким, занадто коротким. Як наслідок, в організмі збільшується запалення, що ставить під загрозу міцність імунітету.

Недолік простих натуральних продуктів. Дослідження показують, що активне споживання харчових волокон і пребіотиків підтримує здорові імунні функції організму, включаючи захист від вірусів. Джерелами цих речовин є цільні продукти, включаючи овочі, фрукти, бобові, зерно і насіння. Звичка харчуватися напівфабрикатами, переробленими продуктами скорочує кількість корисної їжі в раціоні, що дуже шкідливо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *