5 домашніх способів лікування, які можуть бути небезпечніші за самі хвороби

Головна заповідь будь-якого лікування: не нашкодь!

Кропива

Важко порахувати, скільки домашніх способів лікування існує взагалі, адже на кожен випадок нездужання або зовнішньої вади завжди знайдеться кілька домашніх рецептів. Фахівці попереджають, що деякі види домашньої терапії можуть бути небезпечнішими за самі хвороби.

Так, наприклад, медики настійно не рекомендують використовувати в домашніх умовах лимонний сік для відбілювання зубів. Наслідком такої боротьби з темною емаллю може стати поява карієсу і підвищена чутливість зубів. Також на зубах згодом можуть з’явитися темні плями.

Небезпечний і такий вид домашнього лікування, як застосування олії від опіків. Лікарі застерігають про те, що опік – це перш за все відкрита рана, і її змазування олією може привести до проникнення мікроорганізмів і розвитку інфекції.

Ні в якому разі не можна використовувати і такий домашній метод, як гас від ангіни. Розведений водою гас радить адептами «народної медицини» для полоскання і змазування горла при ангіні. Фахівці відзначають, що наслідками таких процедур можуть бути ураження печінки і отруєння організму, оскільки гас активно всмоктується в кров через слизові.

Також засуджується лікарями і такий вид домашнього лікування, як удари молодою кропивою. Вважається, що це допомагає при радикуліті, остеохондрозі, варикозному розширенні вен. Але процедури з кропивою аж ніяк не безпечні – опіки на шкірі від неї у багатьох випадках ведуть до алергічних реакцій: виникають почервоніння, свербіж, припухлість. При гіршому варіанті подій може розвинутися і набряк Квінке, загрожує летальним результатом без своєчасної медичної допомоги.

Крім цього, фахівці закликають не використовувати скипидар для лікування артриту, артрозу, радикуліту чи серцево-судинних хвороб. Скипидарні ванни застосовуються в медицині, але в домашніх умовах практикувати такі ванни небезпечно. При надлишку скипидару у воді виникають такі симптоми як прискорене серцебиття, а також підвищене вироблення гістаміну. Наслідками цих процесів можуть стати сильна алергічна реакція, екзема та інші шкірні захворювання, а також отруєння, аритмія та інсульт.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *