4 режими сну, які дозволять виспатися всього за кілька годин на добу

Якщо вам здається, що витрачений на сон час можна провести з більшою користю, то спробуйте в справі один з цих режимів. Довго спати не доведеться.

Сон вдень

Вважається, що для повноцінного відпочинку нам необхідно 6-8 годин сну на добу. Після цього, повні сил, ми можемо починати новий день, який триватиме в середньому 16-18 годин. Такий режим сну називається однофазним.

Насправді, крім найпоширенішого однофазного сну, існують ще чотири поліфазних режими, коли сон розбивається на кілька коротких періодів протягом усього дня.

Як відомо, найважливіша частина відпочинку-це фаза швидкого сну. Коли ми змінюємо режим з однофазного на поліфазний, недолік сну спонукає нас занурюватися в цю фазу відразу ж, а не через 45-75 хвилин. Таким чином, організм немов отримує порцію повноцінного восьмигодинного сну, але ми при цьому не витрачаємо дорогоцінний час на перехід у фазу швидкого сну.

Режими поліфазного сну

1. Uberman

20-30 хвилин сну кожні 4 години = 6 перерв на відпочинок на добу.

Режим Uberman дуже ефективний і благотворно відбивається на здоров’ї. Завдяки йому вранці людина відчуває заряд бадьорості, а вночі бачить яскраві цікаві сни. Багато, хто дотримується цього режиму, навіть відзначають, що частіше можуть бачити усвідомлені сновидіння.

Не хвилюйтеся: суворе дотримання режиму не дасть вам пропустити чергову перерву на сон. Організм подасть необхідний сигнал.

2. Everyman

3 години сну вночі і 3 рази по 20 хвилин протягом дня / 1,5 години сну вночі і 4-5 разів по 20 хвилин протягом дня.

Якщо ви вибрали Everyman, необхідно встановити однаковий часовий проміжок між перервами на відпочинок. Пристосуватися до такого режиму набагато простіше, ніж до Uberman. До того ж він в рази ефективніше однофазного сну.

3. Dymaxion

30 хвилин сну кожні 6 годин.

Dymaxion придумав американський винахідник і архітектор Річард Бакмінстер Фуллер. Він був в захваті від цього режиму і говорив, що ніколи не відчував себе енергійніше. Через кілька років дотримання режиму Dymaxion лікарі досліджували стан Фуллера і зробили висновок, що у нього прекрасне здоров’я. Однак йому довелося припинити цю практику, так як його бізнес-партнери дотримувалися однофазного режиму сну.

Dymaxion-самий екстремальний і найпродуктивніший серед поліфазних режимів. Але ж при цьому сон триває всього дві години на добу!

4. Biphasic (біфазний)

4-4,5 години сну вночі і 1,5 години сну вдень.

Такого режиму дотримується кожен другий студент. Це не дуже ефективно, але все ж краще однофазного сну.

Який режим вибрати

Відповідь на це питання повністю залежить від вашого стилю життя, розкладу і звичок. Пам’ятайте, що при переході на режим Dymaxion або Uberman ви будете ходити як зомбі близько тижня, поки організм не адаптується до нового режиму сну.

Як увійти в новий режим сну

Кілька корисних порад, які полегшать перехід:

  1. Обладнайте спальню так, щоб вам було максимально комфортно відпочивати в ній.
  2. Вживайте здорову їжу і не налягайте на фастфуд.
  3. Займіть себе чимось в години неспання, тоді час пролетить непомітно.
  4. Звільніть для переходу два-три тижні, інакше є ризик заснути прямо на роботі або навчанні.
  5. Не здавайтеся! Через пару тижнів стане набагато простіше. Потрібно тільки почекати. Не пропускайте перерви на сон і не міняйте тимчасові інтервали між ними, щоб не починати період адаптації заново.
  6. Включайте гучну музику для того, щоб прокинутися, і заздалегідь подбайте про те, щоб ніякі сторонні звуки не завадили вам заснути.

Джерело: Alternative Sleep Cycles: You Don’t Really Need 6-8 Hours!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *