4 продукти, які борються з хронічним запаленням

Вибір продуктів, який може допомогти запобігти хворобам, які викликаються хронічним запаленням – від серцево-судинних захворювань до діабету 2 типу.

Запалення

“Назвіть поширене захворювання, пов’язане зі старінням – рак, деменція, хвороба серця, метаболічний синдром, неалкогольна жирова хвороба печінки, діабет 2 типу – і хронічне запалення буде грати роль”, – пише видання AARP.

Овочі та фрукти

Вони борються із запаленням. Включіть в щоденний раціон яблука, ягоди, цитрусові, груші, зелені листові овочі / салати, зелені / жовті овочі (наприклад, зелена квасоля і жовтий перець), овочі сімейства хрестоцвітних (броколі, капуста), помідори.

Хоча багато організацій охорони здоров’я рекомендують п’ять порцій на день, деякі дослідження показують, що подвоєння (10 порцій) приносить найбільшу користь.

Трави і спеції

Вони багаті вітамінами, мінералами і фітонутрієнтами. Наприклад, розмаринова кислота, що міститься в розмарині, чебрецю, є одночасно антиоксидантом і засобом, що бореться з хронічним запаленням. Щедро використовуйте їх при приготуванні салатів, соусів, карі, тушкованого м’яса, запеченої риби і курки.

Оливкова олія першого віджиму

Основа здорової середземноморської дієти, оливкова олія екстра-класу (EVOO) вважалася лікарською їжею ще в Стародавній Греції. У ній виділено 200 фенольних сполук – вони дають потужну користь для здоров’я і борються з хронічним запаленням.

Горіхи і насіння

Всі вони корисні для здоров’я. У волоських міститься АЛК-рослинна форма омега-3 жирів, що володіє протизапальною дією. Горіхи пекан багаті антиоксидантами, а мигдаль особливо корисний для здоров’я кишечника. Дослідження показують, користь для здоров’я починається з 20 грамів в день.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *